forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum ati reusit sa slabiti?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Amour

Data înscrierii: 05/Apr/2007
Locație: France

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2007 11:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei fetelor ,nu este greu sa slabesti ,mai greu este sa te menti ,o dieta prea drastica iti dezechilibreaza organismul si el sarcul dupa ce ai terminat dieta tot ce vrea este sa-si revina,de aceea se da iama imediat in toate .
O dieta buna si sanatoasa este acea care nu-ti schimba total meniul ci se adapteaza stilui de viata ,trebuie sa fie compusa din 3 mese principale si 1-2 gustari ,odata ce corpul se va invata cu acest program ,nu va mai cere atata mancare si va invata sa consume toate caloriile mancate si nu sa le depuna ca rezerve .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
georgyaluncasu

Data înscrierii: 30/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 30, 2007 4:02 pm    Titlul subiectului: Diete+sport+masaj+impachetari Răspunde cu citat (quote)

Buna fetelor!

Eu am reusit sa slabesc 15 kg dar dupa aceea aveam probleme cu pielea flasca si plina de vergeturi, asa ca am hotarat sa merg la masaj pentru ca el modeleaza cu adevarat. la salonul unde merg au si fitness si aerobic si tratamente corporale asa ca le-am luat pe toate la rand sa-mi dau seama ce-mi place si ce-mi face cel mai bine si sa stiti ca am avut rezultate foarte bune si vizibile de la primele sedinte si costurile sunt foarte accesibile in comparatie cu alte saloane.va urez mult succes!
Sus
Nessie

Data înscrierii: 26/Mar/2007

MesajTrimis: Mie Aug 15, 2007 3:21 pm    Titlul subiectului: Re: Diete+sport+masaj+impachetari Răspunde cu citat (quote)

georgyaluncasu a scris:
Buna fetelor!

Eu am reusit sa slabesc 15 kg dar dupa aceea aveam probleme cu pielea flasca si plina de vergeturi, asa ca am hotarat sa merg la masaj pentru ca el modeleaza cu adevarat. la salonul unde merg au si fitness si aerobic si tratamente corporale asa ca le-am luat pe toate la rand sa-mi dau seama ce-mi place si ce-mi face cel mai bine si sa stiti ca am avut rezultate foarte bune si vizibile de la primele sedinte si costurile sunt foarte accesibile in comparatie cu alte saloane.va urez mult succes!

Si dupa asta te-au si angajat, nu? Laughing
Sus
Sabb

Data înscrierii: 24/Aug/2007

MesajTrimis: Vin Aug 24, 2007 10:53 am    Titlul subiectului: power plate Răspunde cu citat (quote)

fetelor, eu va recomand cu caldura power plate! nu presupune mult timp/efort si rezultatele sunt mai mult decat... wow!!! Shocked

sunt necesare 2-3 antrenamente saptamanal, fiecare cu durata de 10 minute, echivalentul a 1,5 ore de fitness. plus ca transpirati foarte putin astfel incat nu aveti nevoie sa va schimbati hainele, pentru ca actioneaza prin "contractia reflexa a muschilor datorata fenomenului acceleratiei". Cool

eu zic sa-l incercati!! pup si astept pareri dupa ce l-ati incercat Very Happy
Sus
Nessie

Data înscrierii: 26/Mar/2007

MesajTrimis: Mar Aug 28, 2007 3:51 pm    Titlul subiectului: Re: power plate Răspunde cu citat (quote)

Sabb a scris:
fetelor, eu va recomand cu caldura power plate! nu presupune mult timp/efort si rezultatele sunt mai mult decat... wow!!! Shocked

sunt necesare 2-3 antrenamente saptamanal, fiecare cu durata de 10 minute, echivalentul a 1,5 ore de fitness. plus ca transpirati foarte putin astfel incat nu aveti nevoie sa va schimbati hainele, pentru ca actioneaza prin "contractia reflexa a muschilor datorata fenomenului acceleratiei". Cool

eu zic sa-l incercati!! pup si astept pareri dupa ce l-ati incercat Very Happy
Shocked Shocked Iar??? Evil or Very Mad

M-am saturat de tine pe toate forumurile romanesti! Mai ia o pauza, du-te in vacanta, poate ai treba...
Sus
carmella

MesajTrimis: Joi Aug 30, 2007 3:01 pm    Titlul subiectului: Re: power plate Răspunde cu citat (quote)

Nessie a scris:
Sabb a scris:

M-am saturat de tine pe toate forumurile romanesti! Mai ia o pauza, du-te in vacanta, poate ai treba...

Ei, ce-ti veni?
Si eu ma antrenez cu Power-plate si nu m-am saturat! Nu inteleg de ce trebuie sa fii asa rautacioasa! Nu esti de acord cu ea, cu aparatul, cu faptul ca se simte cineva bine sa faca un lucru placut?
Poate ai nevoie de o terapie anti-stres! Mi-a zis mie instructorul ca ajuta aparatul asta, dar nu mai spun care, sa nu te enervezi mai rau! Laughing Laughing
Sus
Sabb

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2007 2:09 pm    Titlul subiectului: Re: power plate Răspunde cu citat (quote)

nessie, sunt in vacanta Laughing si ma laud cu ce fac in vacanta! slabesc Very Happy mai repede ca altii!! Very Happy incercam sa impartasesc secretul, dar vad ca nu e binevenit

buna, carmella! la ce salon mergi? poate scapam de stres impreuna Cool
Sus
Lucia

Data înscrierii: 15/Sep/2007

MesajTrimis: Sâm Sep 15, 2007 1:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand eram mai mica am folosit niste pastile Normoponderol .. costa cam 13 ron tubul si sunt f bune .. le recomand celor care vor sa slabeasca ..
Sus
alexp

Data înscrierii: 15/Noi/2007

MesajTrimis: Joi Noi 15, 2007 7:18 pm    Titlul subiectului: nutritie vs dieta Răspunde cu citat (quote)

mi se pare funny cum oamenii sunt mai degraba inclinati sa discute despre diete decat despre nutritie, uite de ex si pe acest forum, la capitolul nutritie 2-3 schimburi de replici si gata, in schimb la dieta atmosfera este mai incinsa...si nu doar aici, ci si in viata reala.

nu vreau sa fac pe lupul moralist, insa cred ca deja este old news faptul ca pentru a fi slab si sanatos, trebuie sa mananci sanatos, echilibrat, sa faci sport si sa ai grija de tine, fara pastile daca se poate, fara operatii (am prieteni care au apelat la metoda asta si nu mi se par cine stie ce castigati)

eu am slabit 13 kg cu o dieta pe care am primit-o de la un nutritionist (adaptata mie) apoi am continuat cu mancat cat de cat sanatos (teoretic trebuie 3 mese pe zi si 3 gustari, reusesc sa ajung la 3 mese, cu gustarile mai greu) mananc cereala = fibre la micul dejun, si incerc sa mananc usor seara, la pranz mananc destul de mult, fac aerobica de 2-3 ori pe saptamana si am inceput sa merg si la masaj si electrostimulare (chestiile astea chiar functioneaza)

asa ca mergeti la un nutritionist si stabiliti-va un stil de viata si tineti-va de el. uite de ex astia de la Nutriday au acum o campanie in care niste medici nutritionisti raspund la intrebari gratuit, fie suni la numarul lor fie intrebi direct la ei pe site campania e limitata, parca pana prin decembrie, dar eu zic ca merita, macar cer sfatul unui profesionist si e gratis

alexandra
Sus
varafierbinte

Data înscrierii: 16/Noi/2007

MesajTrimis: Sâm Noi 17, 2007 12:12 am    Titlul subiectului: tipologia conteaza! Răspunde cu citat (quote)

cred ca inainte de toate trebuie sa ne stabilim noi insine un model specific de "cum ar trebui sa aratam". Sa ma explic: eram mai slaba decat cei din jurul meu si tot mereu eram intrebata "cand am de gand sa ma ingras". Pana cand am gasit o carte in care se scria despre tipologiile frumusetii feminine indiene, unde erau explicate foarte clar cele trei mari "clase" de femei, in functie de cum ne-am nascut. Adica degeaba incercam eu sa ma ingras daca asa m-a facut Mama Natura si degeaba incearca sora mea sa slabeasca daca asa e tipologia ei, mai plinuta. Vorbesc aici despre limitele normale, nu despre ce depaseste aceste limite. Adica fiecare femeie are un anumit tip de frumusete, pe care il accepta sau nu. Nu poti compara o femeie inzestrata de la natura cu sani mari, fund si alte rotunjimi apetisante cu o alta care e mai atletica! Nu cred ca ar trebui sa ne aliniem toate la exemplele modelelor slabe. Cred ca ar trebui sa ne acceptam feminitatea care inseamna inclusiv rotunjimi (fara sa exageram, bineinteles, dar si fara sa ne infometam si sa tinem cure inutile)!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, sunt de acord cu tine, nu mi se par prea bune regimurile de 7 zile, 10 zile, etc, daca vrei sa slabesti incearca ceva pe un termen mai lung, da rezultate mai greu dar nici nu "recuperezi" si pe deasupra e si sanatos! se invata organismul "bine".
Sus
Oana

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 8:31 pm    Titlul subiectului: Re: Cum ati reusit sa slabiti? Răspunde cu citat (quote)

Raluca a scris:
Puteti sa imi recomandati o dieta pentru a slabi cateva kilograme pe care sa nu le pun la loc imediat dupa ce se termina dieta?
Tot timpul patesc asa... dupa ce se termina dieta dau iama in bucatarie si am pierdut tot (sau mai bine spus am castigat totul inapoi).

Buna, eu am mai scris si alte metode prin care am incercat sa mai slabesc, am mai tot slabit, dar mai recuperez din cand in cand, asta cred ca pana nu iti formezi tu un mod al tau, de a nu manca peste masura, de a nu exagera, etc, nu cred ca se poate.
Ce pot sa-ti spun mai nou, eu nu mai incerc sa slabesc, aveam inotdeauna in jur de 59 kg, daca exageram de mai multe ori saream de 60. In fine, altundeva vroiam sa ajung, acum, beau un ceai pe baza de aloe vera, suta la suta natural de vreo doua saptamani si pot sa spun ca in loc de 59-60kg am 57-58 si sunt f incantata, nu am facut nimic altceva decat sa beau asa....nu f mult, cand veneam de la serviciu si pana seara cred ca beam pana intr-un litru si nu in fiecare zi. Dintr-un plic fac 2 litri de ceai e super bun, daca te intereseaza mai multe detalii: onushka_1982 e ID-ul meu de mess. Pup si spor la slabit, daca mai aveti nevoie Wink .

Ultima modificare efectuată de către Oana la Lun Feb 18, 2008 5:58 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 12:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mentinerea unei greutati si pentur slabit se recomanda in special activitatea fizica.
Sus
Oana

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 6:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt perfect de acord cu tine, dar daca nu prea mai ai timp si de exercitii fizice si nici sa mergi pe jos nu prea poti? asa e ideal sa facem miscare cat se poate, macar sa megem pe jos!
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu altele cum reusesc insa eu nu pot sa dau jos nici un pic....oare pt ca-mi place sa mananc???
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro