forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Dieta daneza
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

spre exemplu,nu-mi place deloc telina.o urasc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu as mancat si ceva necunoscut daca as vrea sa tin o anumita dieta... numai sa aiba efectul BUN!!! adica as manca si brocolii.. deji nu am mancat niciodata asa ceva
sau as manca si avocado care are gust de iarba daca as stii ca e bun pt o dieta.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mmm,nu stiu..eu nu am fost niciodata in situatia de a tine o dieta.ma simt bine in pielea mea si sunt destul de slaba.nu mi-ar trebui asa ceva.fac doar sport.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e bine ca te simti bine in pielea ta, eu nu...dar dieta nu tin.. inca nu ma simt motivata pt a o incepe
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 7:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bravo tie!
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aceasta dieta daneza am auzit prima data de ea de la pr meu
dupa licenta promit ca o s-o tin!
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 11:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa ne spui si noi rezultatele:)
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 11:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai o s-o tin peste cateva luni. dar eu inca astept comentarii de la pers care au tinut-o
Sus
mihaela ilie

Data înscrierii: 10/Mar/2008

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 6:23 pm    Titlul subiectului: dieta daneza Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Si eu am tinut aceasta dieta acum vreo 3 ani. Nu mi-a fost foarte greu de tinut, deoarece nu am probleme cu mancarea, problema mea sunt ciocolata cca. 4/zi, dulciurile si produsele de patiserie. Am slabit cu ajutorul ei 9 kg, dar in mai putin de 2 saptamani le aveam inapoi si nu exageram cu mancatul, iar in momentul in care am inceput sa mananc o ciocolata sau o merdenea pe zi, am inceput sa ma ingras si mai mult.

Acum tin dieta disociata 3 zile carne, 3 zile leg+fructe, 3 zile lactate. Am inceput-o pe 3 martie 2008 cu 87,2 kg, maine se termina setul de 9 zile si azi dimineata aveam 83,6 kg. O sa o tin pe asta pana la capat. Obiectivul meu sunt 55 kg.
PS Acum o sa merg si la piscina si aerobic, adica de maine.

O primavara frumoasa si sa scapam de kilogramele astea care ne intuneca vietile!
Mihaela
Sus
desyre

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 10:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihaela ilie, ceea ce ai scris tu m-a pus pe ganduri.
inainte sa te apuci de dieta asta, mai vorbisei cu cineva despre ea? sau ai citit-o si ai zis ca merita sa o tii...?
pe mine m-am incanta sa tin aceasta dieta.. dar inainte sa ma apuc, vreau sa stiu mai multe pareri.
Sus
mihaela ilie

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 6:37 pm    Titlul subiectului: dieta daneza Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Nu am discutat cu nimeni despre ea, este aceeasi dieta pe care a tinut-o sau cel putin asa a zis ca a tinut-o, si Monica Anghel, am vazut ca a slabit ea si am zis sa o incerc si eu. Eu am incercat si am tinut doar 2 diete la care am avut rezultat yo-yo, cea cu supa de varza si am slabit 7 kg in 7 zile si cea daneza de care va povesteam ieri.

Acum este altceva: Mi-am propus sa ajung la 55 Kg si nu ma voi opri pana nu ajung la aceasta greutate.

Apropo, dimineata aveam 82,9 kg si tot azi am fost si la piscina asa cum v-am spus.

Mihaela
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

esti pusa pe fapte mari. ma bucur pt tine. sper sa ne tii la curent.. eu nu stiam ce monica anghel, adica stiu ca mereu s-a chinuit cu kg pe care le are... dar eu am vazut-o mereu... plina

cat tine dieta disociata?
Sus
mihaela ilie

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Dieta nu are un termen, unii spun ca dupa cele 9 zile sa faci pauza 1-2 zile si apoi de la capat, pana ajungi acolo unde vrei.
Eu am ales sa nu fac pauza, azi este ziua 10.

Azi am avut 82,9 kg, este prima zi de stagnare in cele 9 zile.

Mihaela
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 2:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

4.3 kg in 9 zile? mama .... eu intr-o luna sa slabesc atatea si as fi super hiper ultra multumita. Iti tin pumnii pt cat mai multe kg date jos.
te-am intrebat cate zile tine ca pe mine asta m-a atras cel mai mult la dieta daneza ca tine 13 zile si apoi gata. dar daca dieta da rezultate asa de bune.. poate o sa renuntz la dieta daneza, pe care vroiam sa o urmez.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihaela ilie,de ce nu o incerci pe cea care a adoptat-o beyonce?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 2 din 7

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro