forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

va machiati?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
roxana.elena

Data înscrierii: 16/Iul/2008

MesajTrimis: Sâm Noi 15, 2008 11:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da ,ma machiez ,imi place in special sa folosesc fard,am o pasiune pt modele tipuri si combinari de nuante Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirela2323

Data înscrierii: 22/Dec/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 23, 2008 12:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara fetelor si bine v-am gasit!

On topic:
da, ma machiez mai ales iarna pentru ca fondul de ten protejeaza tenul impotriva frigului si vantului(deci e chiar indicat)

Apoi, folosesc o pudra peste fondul de ten, pentru ca-l fixeaza si ii da un aspect mat.dar foarte putina pudra, mai mult o ŽŽsufluŽŽ pe fata .

Apoi folosesc mascara neagra sau maron.
Un balsam de buze( protejeaza impotriva desidratarii) si ecentual folosesc un blush de culoarea piersicii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ioana_myna

Data înscrierii: 06/Mar/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 06, 2009 5:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu personal nu folosesc alta pudra in afara de cea de la Chanel care da si un usor luciu pielii. Consider ca o femeie fara make up mai ales noaptea are ceva lipsa. Sunt asadar pro machiajului mai ales noaptea. Ziua prefer ceva lejer, anticearcanul si rimelul nu lipseste.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Roxana

Data înscrierii: 23/Feb/2010
Locație: prahova

MesajTrimis: Joi Feb 25, 2010 6:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu ma machiam tot timpul...simteam ca nu pot iesi asa afara...din cauza unor pb a tb sa intrerup sc anul acesta si de ceva timp nu ma prea mai machiez(atat)...depinde si unde merg...dar, am tenul mult mai frumos acum decat inainte...
Sus
Roxana

Data înscrierii: 23/Feb/2010
Locație: prahova

MesajTrimis: Joi Feb 25, 2010 6:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevarul este ca fondul de ten este indicat pe timpul iernii...chiar protejeaza
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro