forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Caderea parului
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Carina06

Data înscrierii: 15/Mar/2012

MesajTrimis: Joi Mar 15, 2012 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt foarte bune sfaturile , multumim Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andressa
Vizitator

MesajTrimis: Mie Apr 25, 2012 2:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt foarte multe metode, totul e sa te tii de ele si sa fac tratament constant
Sus
Camy2012
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mai 18, 2012 10:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu aceeasi problema, dar la mikne se manifesta in momentul schimbarii de vreme, a anotimpului...
Sus
lucya
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iun 27, 2012 8:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chiar aveam nevoie de aceste sfaturi pt k nici eu nu mai stiu ce sa ii mai fac...multumesc!
Sus
Daniela12
Vizitator

MesajTrimis: Lun Iul 23, 2012 10:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mie imi cade din cauza medicamentelor dar se rezolva daca nu mai iau acele medicamente...iar acum a inceput sa-mi cada cat de cat dupa ce m-am vopsit...sa fie de la vopsea oare?
Sus
Elena13
Vizitator

MesajTrimis: Joi Aug 23, 2012 1:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dupa vopsit am observat si eu ca a inceput sa-mi cada...am mai avut momente de acest gen dar au fost din cauza unor medicamente sau pur si simplu din cauza samponului
Sus
mihaela89

Data înscrierii: 27/Aug/2012

MesajTrimis: Lun Aug 27, 2012 1:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am avut si inca mai am probleme destul de mari in ceea ce priveste caderea parului.Dar am descoperit de curand un tratament care , chiar daca nu il folosesc de mult timp , a inceput sa dea rezultate.Se numeste Spectral UHP ce contine minoxidil 2% si il folosesc de 2 ori pe zi.Odata cu folosirea lui a inceput sa imi creasca puf(ceea ce inseamna ca parul meu se regenereaza) si nu mai cade asa mult cum cadea.Anterior am mai incercat si remedii naturiste si alte cateva produse farmaceutice de la Vichy si Revalid...insa nu am avut rezultate satisfacatoare cum am acum.Din cate am inteles din aceeasi gama cu Spectral UHP mai este si Spectral DNC doar ca acela este mai mult pt barbatii cu alopecie.Eu una sunt multumita de acest produs...si chiar il recomand si altor persoane care se confrunta cu problema caderii parului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sophia91
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 12, 2012 2:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am aceasta problema cam de vreo 6-7 ani Neutral parul meu este pe jumatate fata de anii precedenti si mai ales dupa baie, cad suvite intregi de par... ma si sperie uneori .. Neutral
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro