forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum ati reusit sa slabiti?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
georgiana21

Data înscrierii: 02/Iun/2009

MesajTrimis: Mar Iun 02, 2009 3:12 pm    Titlul subiectului: dieta.....cam exagerat Răspunde cu citat (quote)

buna fetele....sunt georgiana si am vazut postarile voastre despre diete....mie nu prea mi se pare o idee buna deoarece....ti regimul cat il ti....dar cand renunti la el parca iti vine sa mananci ceva de n-ai mai mancat demult...si mananci si azi si maine si poimaine...si ajungi sa te ingrasi la loc si poate k ajungi mai grasa decat erai....eu am slabit in 3 saptamani aproape...1kg...fara dieta daca ii pot spune asa....pur si simplu am renuntat la paine si la bauturi acidulate...si la mancatu dupa 6-7 seara.in rest mananc ce vreau...incercati si voi....este mai sanatos asa...a....am uitat sa va spun....incercati si urmatoarea chestie.. Shocked infasurati-va partile corpului care vreti sa slabeasca in folie transparenta din aceea de se acopera mancarea cu ea....si timp de 30 de min faceti putina miscare...prin casa....apucati-va sa dansati sau sa faceti mancare...veti transpira ca si cand ati fi alergat 3 km. poop aveti grija de voi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andlaura

Data înscrierii: 24/Feb/2010
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mie Feb 24, 2010 11:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nessie a scris:
Eu tin o dieta personalizata bazata pe numarul de calorii simerge bine. Nu ma infometez, mananc regulat 3 mese si 2 gustari, am numai alimente sanatoase si se simte.

Si eu incerc sa slabesc tinandu-mi caloriile intr-un jurnal online. Sunt in a doua saptamana si am reusit sa slabesc 1 kg fara sa ma infometez.
Sus
nieves

Data înscrierii: 17/Apr/2010

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2010 2:11 am    Titlul subiectului: Re: DESERT PLANT-DISTINCTIA SILUETEI TALE Răspunde cu citat (quote)

[quote="basha"]SLABESTE DEGUSTAND DESERT PLANT-DISTINCTIA SILUETEI TALE.
Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.id: desert.plant[/quote]

Terminati cu aiurelile astea, cu "leacuri minune" care garanteaza slabirea fara efort. Publicitate pura si dura pt.umplerea buzunarelor profitorilor pe seama naivilor. Tot felul de ceaiuri si pastile care nu fac decat sa ruineze sanatatea. Am cunoscut cateva persoane care au apelat la ceaiuri si pastile si s-au procopsit cu cancer de colon,stomac...doua au decedat deja,asa ca mare grija.Secretul sta intr-o alimentatie echilibrata si miscare,sport. Eu am slabit dupa prima nastere 23 de kg.in 3 luni si dupa a doua 15,tot in 3 luni. Am consumat cu precadere fructe si legume,carne de pui o data pe saptamana, oua fierte,lactate,paine putina si doar integrala sau de secara.Am redus mult pastele fainoase si am renuntat pe perioada curei la dulciuri si grasimi (foloseam doar putin ulei de masline sau de seminte pt.salate).Fara prajeli,sosuri,rantasuri,sucuri comerciale (doar facute in casa si diluate).
Am facut 5 zile pe saptamana cate 15 minute de aerobic si 2 zile pe saptamana plimbari de min.0,5 ore.
Desi au trecut 15 ani si sunt sedentara (munca de birou) de atunci imi mentin greutatea (+- 2 kg.) pt.ca in continuare mananc echilibrat,rar carne de porc,dulciuri extrem de rar,paine putina si de regula integrala si mai fac cateodata sport in bicicleta ergonomica (in ultima vreme sunt mai lenesa Laughing )dar n-am renuntat la mersul pe jos.
Sus
alice1234

Data înscrierii: 01/Apr/2011

MesajTrimis: Vin Apr 01, 2011 10:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna..si eu am cateva probleme cu greutatea:( dar ce sa-i faci..se mai intampla..Ceea ce este frumos insa este faptul ca dupa ce am vizitat multi medici, care nu m-au ajutat cu nimic, am inceput sa caut singura ceva care sa mai faca sa arat un pic mai slabuta.. Avand in vedere ca mi-e frica de operatii si nu suport pastilele, aveam nevoie de o minune ..Cautand insa pe net am dat de pantaloni de slabit..nu stiam ca exista asa ceva asa ca am verificat..am gasit un site cu acest produs si mi l-am cumparat..Ma simt mult mai bine de atunci si sunt si mai atragatoare. Va urez sa aveti cat mai multe kilograme in minus Very Happy
Sus
mirelaiones

Data înscrierii: 29/Apr/2011

MesajTrimis: Vin Apr 29, 2011 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ! Voi ati auzit de Re-code ? La teleshopping am vazut ca este un supliment natural de slabit special pentru femeile de peste 30 de ani. In reclama se spunea ca femeile dupa 30 de ani se ingrasa datorita unor dereglari hormonale motiv pentru care ne este foarte greu sa slabim.Produsul asta ar regla tocmai aceste dereglari hormonale si ar ajuta sa slabim. L-a incercat cineva?Sau a auzit cineva de el?
Sus
ionela70

Data înscrierii: 09/Mai/2011

MesajTrimis: Lun Mai 16, 2011 12:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am citit si eu de Re-Code si intradevar regleaza organismul si te ajuta sa slabesti. Eu am combinat dieta si sportul dar tot nu slabesc atat cat doresc eu. Pun 25 ml de re-Code in 1 L de apa si beau pe parcursul unei zile.Oricum beau mai multa apa decat 1L asa ca nu imi este greu sa-l iau.
Sus
lilicavlase

Data înscrierii: 02/Iun/2011

MesajTrimis: Joi Iun 02, 2011 2:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dieta mea este simpla: fac miscare la sala, mananc putin si sunt indragostita Very Happy ....si functioneaza perfect !
Sus
Anca10
Vizitator

MesajTrimis: Vin Aug 17, 2012 11:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu prea intelege ce e acel Re-Code dar ma gandesc ca e un praf ceva pentru a slabi si daca e asa eu nu as folosi asa ceva...mai bine merg la sala si tin regim:)
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro