forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Lamai de la 1 pana la 10 si inapoi
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 28, 2007 10:11 pm    Titlul subiectului: Lamai de la 1 pana la 10 si inapoi Răspunde cu citat (quote)

Se spune ca este bine sa bei sucul de lamaie incepand cu o lamaie in prima zi, doua lamai a doua zi si tot asa pana la 10 lamai apoi, inapoi-9, 8, 7, ...... . Iata ca am gasit si pe acest site un articol in acest sens care, chiar m-a indemnat sa incerc si eu acest lucru. In primul rand am fost fericita ca nu am racit: mama a fost si este inca racita f. tare, colega mea de birou la fel si atatia in jurul meu au fost raciti in perioada aceasta de "iarna" insa eu, probabil, am capatat o anumita imunitate! A doua bucurie a fost ca am reusit sa si slabesc, ce-i drept putin, dar e totusi bine. O data cu inceperea acestei "diete" am inceput si un aerobic, de o jumatate de ora pe seara cu pauza de o zi pe saptamana. Azi am baut sucul de la 5 lamai in sens invers, deci sunt in a 15-a zi de cand am inceput totul, asa ca mai pot spera inca sa mai slabesc. Succes tuturor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesanta dieta si mai interesant faptul ca da rezultate. Very Happy E bine ca faci aerobic. Miscarea este buna nu doar pentru slabit ci pentru sanatate in general.
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Mar 16, 2007 11:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa e, e bun pentru sanatate in general, iar daca il faci acasa nu iti ia nici timp si nici nu costa! Very Happy
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Mar 16, 2007 11:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre sport era vorba Exclamation
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2007 3:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar cum va reactiona stomacul de la atatea lamai? Shocked
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2007 10:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stomacul meu a reactionat absolut normal, insa mentionez ca nu am baut sucul de la lamaie simplu ci numai cu apa sau (cand numarul lamailor a crescut) si cu miere. Plus ca mie imi creea si o sete continua si beam f multa apa. Pupici
Sus
ro

MesajTrimis: Dum Apr 01, 2007 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ahaaa...eu ma gandeam la suc simplu.
mmm...dar limonada parca m-ar tenta.
mersi mult. Very Happy
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2007 1:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ahaaa...eu ma gandeam la suc simplu.
mmm...dar limonada parca m-ar tenta.
mersi mult.

Cu placere! Ai inceput sa iei? iti place? eu sunt fericita ca a trecut iarna si nu am racit deloc, sper sa nu mai am vre-o sansa acum, in primavara! Very Happy
Sus
ro

MesajTrimis: Mar Apr 17, 2007 12:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am facut intr-o zi si n-am avut ce face decat sa pun zaharina.stii ce gust tampit ii da?zici ca e medicament.mie nu mi-a placut.
Sus
Oana

MesajTrimis: Mie Iun 06, 2007 8:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incearca sa adaugi miere, e mult mai bine asa, dar la o lamaie, nu trebuie sa mai adaugi miere e suficient sa o combini cu apa si nu mai e acra, pune zeama de lamaie intr-un pahar cu apa, problema mai mare e la 7, 8, 9 lamai (acolo vei pune in 2 litri de apa). Incearca! te pup
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lamaile sunt bune dar slabesc???
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 8:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oana, cand ai baut sucul? Dimineatza pe stomacul gol? seara.. are vreo importanta.. cat ai tinut aceasta "dieta" si cam cat ai dat jos...
ai zis ca nu mult, dar cat?
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 10:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu cred totusi ca as putea sa tin aceasta dieta pentru ca nu sunt prea mare amatoare de lamai. Cred ca as face acid la stomac...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu as tine chestia asta. Mi se pare destul de usoara si mierea cu lamaile si cu apa .. mi-a venit apa in gura.
zahar cu lamaie avem voie?
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 10:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zahar in niciun caz!!!!
am tinut exatc 17 zile:
1 zi - o lamaie,
a 2-a zi - 2 lamiai,
a 3-a zi - 3 lamai,
a 4-a zi - 4 lamai,
a 5-a zi - 5 lamai,
a 6-a zi - 6 lamai,
a 7-a zi - 7 lamai,
a 8-a zi - 8 lamai,
a 9-a zi - 9 lamai,
a 10-a zi - 8 lamai,
a 11-a zi - 7 lamai,
a 12-a zi - 6 lamai,
a 13-a zi - 5 lamai,
a 14-a zi - 4 lamai,
a 15-a zi - 3 lamai,
a 16-a zi - 2 lamai,
a 17-a zi - 1 lamai,
Asta e tot, nu folositi zahar, eu la prima si a doua zi am putut sa beau zeama de la lamaie simpla, dupa care combinam cu apa, apoi si cu miere.
Se bea in decursul intregii zile, de dimineata pana seara, nu va sfatuiesc sa beti pe stomacul gol, deoarece ea este f. acida si nu ar face bine in interactie cu acidul gastric.
Cat am slabit? sincer nu mai stiu, dar cred ca pana in 2-3 gk si plus ca toata iarna nu am racit deloc si nu facusem vaccinul antigripal! Wink
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro