forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Caderea parului
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Rose

Data înscrierii: 17/Oct/2006

MesajTrimis: Mar Oct 17, 2006 10:55 pm    Titlul subiectului: Caderea parului Răspunde cu citat (quote)

Am incercat tot ce am aflat ca e uitil sa opresc caderea si nu am resit,ce ma sfatuiti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tatiana20a

Data înscrierii: 03/Feb/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm Feb 03, 2007 11:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

exista un tratament naturist se cheama exact asa"tratament pentru par" si costa vreo 8.5-9.0 Ron
este super bun, miroase foarte rau a gaz dar este bun si intareste radacina parului inca de la prima spalare
Sus
akari

Data înscrierii: 11/Feb/2007

MesajTrimis: Dum Feb 11, 2007 12:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum se numeste firma care produce acest tratament ?merci
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 12, 2007 9:08 am    Titlul subiectului: Tratament pentru par Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa stiu daca acest "tratament pentru par" se gaseste la plafar?
Sus
dr_psy

Data înscrierii: 15/Feb/2007
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum Feb 18, 2007 11:04 pm    Titlul subiectului: Rapid cauze Răspunde cu citat (quote)

Inainte de a da cu gaz si usturoi pisat sau in acelasi timp, vedeti si analizele. Din pacate cauze de cadere a parului pot fi si unele endocrine dar si o simpla anemie. Exista de asemenea si Revalidul. Oricum, succes!
Sus
kiki

Data înscrierii: 19/Feb/2007

MesajTrimis: Mie Feb 21, 2007 1:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incearca revalid.cutia costa 22ron din care ai 10 zile.cura dureaza 3 luni.la mine a avut rezultate
Sus
pirki

Data înscrierii: 26/Feb/2007
Locație: Sighisoara

MesajTrimis: Lun Feb 26, 2007 3:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revalidul e bun, dar in cazul meu a avut efect doar pe moment, dupa citeva saptamani a inceput sa cada iar parul. Eu am luat complexul de vit. B care e doar 4 lei si o cutie de zinc cu 7 lei la recomandarea unui medic homeopat. B-urile nu mi-au facut pofta de mancare, asa cum credeam. M-am frectionat la radacina parului si cu tinctura de brusture si mesteacan pt. intarirea firului, iar pt. crestere mai rapida (coafeza a taiat prea mult ) am folosit tinctura de ardei iute. Deocamdata nu mai am probleme si sunt f. multumita.
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2007 3:23 am    Titlul subiectului: Re: Caderea parului Răspunde cu citat (quote)

Rose a scris:
Am incercat tot ce am aflat ca e uitil sa opresc caderea si nu am resit,ce ma sfatuiti?
incearca sa vezi daca motivul nu e din interior.poate suferi de o carenta de vit si minerale.
Sus
frederika

Data înscrierii: 04/Aug/2007

MesajTrimis: Sâm Aug 04, 2007 3:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incercati cu ulei de masline si cu galbenus de ou
Sus
DANA

Data înscrierii: 14/Aug/2007

MesajTrimis: Mar Aug 14, 2007 8:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna!Eu folosesc pentru caderea parului si in acelasi timp cresterea mai rapida o masca dintr-un galbenus de ou,cateva picaturi de ulei de ricin, vitamina, ulei de masline si zeama de la o jumatate de lamaie .Se da de la radacina spre varfuri (cantitatea produselor se alege si in functie de lungimea parului).Sper sa va dea rezultate si voua.Pupici :wink:
Sus
Lucia

Data înscrierii: 15/Sep/2007

MesajTrimis: Sâm Sep 15, 2007 2:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incearcati uleiul de masline .. il aplicati pe parul uscat .. si acoperiti cu un prosop .. da rezultate uimitoare .. sau incercati o "cura" cu vitamine .. mergeti la farmacie si gasiti tot ce vrei .. eu folosesc pt par si unghii Eurovita , cam 30 ron tubul ..
Sus
adelina_luciana

Data înscrierii: 29/Sep/2007
Locație: brasov

MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 3:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cum mi-am salvat eu parul ? Razz

masca din:
-2 galbenusuri de ou
-2 linguri de ulei de masline
-1 lingura de ulei de ricin
-1 lingura miere
-1/2 lamaie stoarsa

o data pe saptamana,tinut pe cap minim o ora dupa care va spalati pe cap normal....face minuni !!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

MesajTrimis: Lun Ian 07, 2008 1:33 am    Titlul subiectului: Masca-tratament pentru par Răspunde cu citat (quote)

Fetelor, e super buna! Am auzit, am cercetat, am urmat si bine am facut!
Un flacon ulei de ricin cu un flacon vitamia A uleioasa, o fiola vitamina B 6 si sucul de la o jumatate de lamaie face MINUNI!
Opreste caderea parului, devine mai matasos, se ingroasa firul de par si stimuleaza cresterea sa.
Toate se amesteca si se da pe parul uscat, se maseaza si se tine o ora, dupa care va spalati ca de obicei, cu sampon (si balsam e recomandat).
Incercati si o sa vedeti!
PS: e cam gretoasa toata chestia cand o ai pe cap Wink dar merita
Sus
Oana

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da....cu timpul imbatranesti, am uitat ca am scris aici depre aceasta masca, am mai prezentat-o si la un subiect mai sus, dar nu cred ca va suparati, e chiar buna! asa ca....incercati si va veti convinge singure!
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 12:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revalidul e foarte bun...Da rezultate excelente...
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro