forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Candida

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cristinacrsitina29

Data înscrierii: 07/Iun/2010

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2010 6:18 pm    Titlul subiectului: Candida Răspunde cu citat (quote)

Imi poate recomanda si mie cineva un gel pentru igiena intima foarte bun. De ceva timp am cateva neplaceri vaginale si nu pot sa scap de ele.

Ultima modificare efectuată de către cristinacrsitina29 la Lun Iun 07, 2010 6:57 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andreea99873

Data înscrierii: 07/Iun/2010

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2010 6:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite, iti recomand Nirena, e un gel intim pe care il folosesc de foarte mult timp.

Nirena®, gelul pentru igiena intima, mentine in valori normale Ph-ul vaginal si flora vaginala datorita compusilor vegetali cu proprietati antibacteriene, anti-Candida, antimicotice si antiinflamatoare.

Nirena nu contine substante chimice agresive precum laurilsulfatul de sodiu sau hidroxidul de sodiu, substante existente in detergentii din comert si care duc la cresterea Ph-ului.

In cazul gelului intim Nirena, lactobacilul foloseste glicogenul din celulele epiteliului vaginal si il transforma in acid lactic pentru a mentine Ph-ul vaginal intre 3,8 si 4,2. Astfel, Nirena® protejeaza flora vaginala (si implicit femeile ) de infectii vaginale.
Sus
Florentina
Vizitator

MesajTrimis: Joi Aug 29, 2013 1:12 pm    Titlul subiectului: produse delicate ptr zona intima Răspunde cu citat (quote)

Hello!

Noi fetele, trebuie sa avem intotdeauna grija si atentie in plus in igiena intima. Pentru toate dintre noi, sunt sigura ca e important sa ne simtim bine in propria piele.
Eu am incercat produsele de ingrijire intima Lady Health. Sunt foarte delicate, mentin o stare de prospetime, au efect antibacterial si au efect hidratant.
Sus
Jamez99

Data înscrierii: 23/Sep/2013

MesajTrimis: Lun Sep 23, 2013 8:54 am    Titlul subiectului: Specific Area Message Encoding Răspunde cu citat (quote)

Wow, nu pot sa cred, chiar ai reusit?
Si eu am problema asta, si ma deranjeaza si la talpi. Am acasa cateva deodorante luate din strainatate, chiar foarte scumpe, dar cred ca pielea deja s-a obisnuit.
Sus
ramonel

Data înscrierii: 24/Feb/2014

MesajTrimis: Joi Mar 06, 2014 4:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu muncesc super mult si plec dimineata si ma intorc seara acasa. Ca sa imi pastrez prospetimea intima si sa ma apar de diverse infectii care pot aparea, folosesc de cateva ori pe zi spray-ul Lady Health de la Ropharma. Acesta contine iaurt filtrat, acid hialuronic si glicerina si mentine zona hidratata si curata. Pretul este accesibil si daca sunteti in situatia mea si nu prea aveti timp liber de mers la cumparaturi, il puteti comanda de pe site-ul farmaciei si vine acasa direct.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro