forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

un sfat va rog

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Paula

Data înscrierii: 19/Iul/2009
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum Iul 19, 2009 3:01 pm    Titlul subiectului: un sfat va rog Răspunde cu citat (quote)

Buna,as vrea sa imi dea cineva un sfat: am avut primul act sexual fara protejare nici din partea mea, nici din partea prietenului nu au fost probleme pt.ca a ejaculat afara dar ce metode contraceptie as putea folosi inafara de anticonceptionale si prezervativ.Astept si eu un raspuns.Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Paula

MesajTrimis: Dum Iul 19, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rog sa imi raspunda cineva Exclamation
Sus
Paula

MesajTrimis: Mie Iul 22, 2009 3:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

credeam ca este mai multa activitate pe acest forum dar degeaba...nu prea este!
Sus
claudiabudea

Data înscrierii: 23/Aug/2009
Locație: IRLANDA

MesajTrimis: Dum Aug 23, 2009 12:28 pm    Titlul subiectului: Metode de contraceptie?...sunt cateva Răspunde cu citat (quote)

Buna Paula,

Sunt cateva metode de contraceptie care poate te-ar ajuta zic eu.Steriletul sau diafragma.Incearca sa cauti pe google detalii despre cum se fixeaza inauntrul corpului tau si ce efecte secundare are.Eu am 3 copii,sunt psiholog de profesie si sincer iti spun ca am incercat toate metodele posibile de contraceptie.Eu raman foarte repede insarcinata. Twisted Evil Insa am aflat pilulele ca fiind cele care m-i se potrivesc cel mai bine Very Happy .Trebuie sa tii cont si ce fel de relatie ai cu prietenul tau.Pentru ca,daca aceasta nu este stabila,steriletul sau diafragma nu isi au rostul. Confused Daca este stabila,atunci ...vezi tu ce decizie ei.
Bafta.Incearca sa discuti si cu cineva apropiat despre ce metode au ales ele.Iti va face bine.
Te pup. Wink [/b][/i]
Sus
cristianlay

Data înscrierii: 31/Aug/2011
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 01, 2011 12:17 am    Titlul subiectului: Re: un sfat va rog Răspunde cu citat (quote)

Paula a scris:
Buna,as vrea sa imi dea cineva un sfat: am avut primul act sexual fara protejare nici din partea mea, nici din partea prietenului nu au fost probleme pt.ca a ejaculat afara dar ce metode contraceptie as putea folosi inafara de anticonceptionale si prezervativ.Astept si eu un raspuns.Multumesc!

Din cate stiu prezervativul are cel mai mare grad de protectie + previi orice boala cu transmitere sexuala.
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Joi Oct 27, 2011 5:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai bine ar fi sa vezi ce ti se potriveste mai bine pastilele, prevervativul, diafragma sau orice alta medota , documenteaza-te si vezi ce iti place pentru tine sa folosesti...
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro