forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

IN ROMANIA MAI EXISTA SI BUN SIMT

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Eveniment
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dania

Data înscrierii: 17/Apr/2009

MesajTrimis: Vin Apr 17, 2009 4:38 pm    Titlul subiectului: IN ROMANIA MAI EXISTA SI BUN SIMT Răspunde cu citat (quote)

De curand am inceput cautarile pentru organizarea nuntii surorii mele mai mici. M-am speriat de cat de mult exagereaza romanii cu preturile. Restaurantele cer chirii pe sali, desi se presupune ca atunci cand te duci sa mananci la restaurant mancarea nu ti se da afara in strada sa o mananci, ci ti se ofera cel putin un loc pe scaun unde poti ingurgita cele comandate.
Costumatia, ce sa mai zic, am fost pana acum la mai multe targuri de nunti si toti vin cu niste preturi astronomice de mai bine iti vine sa te imbraci casual si gata cu tot balamucul. Una peste alta am ajuns sa inteleg ca in ziua de azi costurile unei nunti decente incep cam de la 6-7 mii de euro, cel putin.
Mai nou, si pentru ca-s in mare voga si intr-adevar dau si foarte bine intr-un astfel de eveniment, aranjamentele, care au iar niste preturi cu adaosuri megasonice. Un aranjament floral de masa, incepe de la cel putin 50-60 euro... de ce? Ca daca stau sa fac un calcul cu cate si ce flori avem intr-un astfel de aranjament, nu cred ca duce mai mult de 1 milion, hai 1 milion si jumatate, asta in cazul in care florile sunt luate din Amzei.
Una peste alta in cautarile mele pentru acest eveniment ce se vrea a fi evenimentul anului in familia mea, am ajuns sa dau acum vreo 2 saptamani pe la Targul de nunti organizat in Piata Constitutiei de o firma ca pe langa faptul ca stie sa si lucreze cu oamenii, au si preturi de bun simt, ceea ce ma mira si ma face sa-mi doresc sa spun si altora despre ei. Deja am pus la punct mai multe detalii si omenii inca reusesc sa ma uimeasca de promptitudinea si seriozitatea de care dau dovada. Am facut primul test de Florii cand am comandat de la ei un aranjament floral pentru sora mea (ca-i si floare nu doar viitoare miresa Very Happy ), si am ramas placut impresionata de ce superbitate de aranjament mi-au adus in cel mai scurt timp.
Asa ca daca e careva interesat, vi recomand din tot sufletul:

buchetul pentru Cami.jpg
 Description:
Asta-i aranjamentul pe care vorbeam. E superb sau nu?
 Filesize:  210.16 KB
 Viewed:  6054 Time(s)

buchetul pentru Cami.jpg

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Lun Oct 17, 2011 3:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb...mersi pentru informatie, chiar am sa o folosesc....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaela31
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2012 10:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

foarte frumos buchetul,inseamna ca este o firma foarte buna...am sa-mi notez si eu undeva aceste date..
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Eveniment Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro