forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Caderea parului
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nyko

Data înscrierii: 29/Mar/2009
Locație: Roma-Italia

MesajTrimis: Dum Mar 29, 2009 1:07 pm    Titlul subiectului: Caderea parului Răspunde cu citat (quote)

Imi cade foarte mult par,am incercat medicamente,solutii,sampoane,dar nu am nici un rezultat pozitiv.Stiu ca e normal sa cada parul,dar mie imi cade mult.Daca stie cineva vreun remediu va rog sa imi raspundeti.Multumesc mult :)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Apr 03, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uite eu am inceput cu un sampon de la favisan, il gasesti la plafar si nu e scump in jur de 10 lei, apoi am schimbat cu Alpecin cu complex de cafeina, sampon si tratament, acestea ajung pe la un 50 lei.
chiar a dat rezultate.
alta prietena de-a mea a avut rezultate de la stop chel, cam asa ceva se numeste, l-a gasit la cora.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Lun Apr 06, 2009 11:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am luat eurovita pt unghii si par.e f bun,da rezultate optime.ideea este ca trebuie sa te gandesti de la ce a plecat aceasta cadere a parului.poate esti stresata,nu te alimentezi cum trebuie..
Sus
atyna
Vizitator

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 11:18 am    Titlul subiectului: Tratament impotriva caderii parului Răspunde cu citat (quote)

Eu va recomand samponul medical Nanoguard de la Nanogen. Eu il folosesc si sunt foate multumita de el, dupa cateva saptamani de folosire deja mi s-a redus caderea parului.
Va las id-ul meu daca doriti mai multe informatii: oana_eu2009
Pupici
Sus
askloris
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mai 03, 2010 9:29 pm    Titlul subiectului: unt shea Răspunde cu citat (quote)

eu folosesc unt de shea pur, nerafinat, ca si masca de par. pe langa faptul ca nu mai cade, este si mai sanatos, stralucitor.
Sus
LauraEla

Data înscrierii: 27/Mai/2010

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 10:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lotiunea profesionala anti-caderea parului de la Keune, au si sampon profesional tot anticadere, sunt fff bune! Le comand online de pe profesionalcosmetics.ro
Sus
crissx63

Data înscrierii: 30/Oct/2009

MesajTrimis: Vin Iun 04, 2010 8:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu folosesc Revita. E cel mai eficient sampon de pe piata care stimuleaza cresterea parului creat de cei de la DS Laboratories. Cred ca am incercat cca 6-7 tipuri de sampoane si doar acesta a functionat.
Sus
x.laura60

Data înscrierii: 03/Noi/2009

MesajTrimis: Vin Iun 04, 2010 8:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna criss,

Am auzit multe cuvinte de lauda despre acest sampon, dar nu stiu de unde sa il comand. Si eu am aceeasi problema ca si tine, dar eu nu am gasit leacul.

Te rog mult ajuta-ma !!!!!
Sus
miha_anya

Data înscrierii: 22/Iun/2010

MesajTrimis: Mar Iun 22, 2010 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aici unde sunt eu acum am fost la un magazin de produse naturiste. si au unj consultant care mi-a prescris un tratament (si mie imi cadea parul fffff mult) - mi-a dat sampon de rozmarin cu care ma spal pe cap sa curat parul si scalpul. apoi il las sa se usuce vreo 10-15 min, pana nu mai e asa multa apa in el, este doar umed dupa care ma dau la radacina parului cu ulei de crin. stau cu el in cap 2 ore si pe urma ma spal iar cu samponul de rozmarin. in primele 2 sapt l-am folosit de 3 ori/sapt, apoi de 2 ori pe sapt. iar rezultatele sunt vizibile dupa prima sapt.

dar tratamentul asta a fost prescris dupa ce m-a intrebat ce fel de par am (uscat), daca am matreata (nu am). deci se da tratament in functie de tipul de par.
Sus
miha_anya

Data înscrierii: 22/Iun/2010

MesajTrimis: Mar Iun 22, 2010 12:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uleiul de ricin amestecat cu vit A este de asemenea foarte bun. cel putin pt parul meu a fost bun Smile
Sus
urban

Data înscrierii: 06/Oct/2011

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2011 1:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Precis, celor care ne cade mai mult par avem o cauza interna- stres, alimentatie slaba. bineneles ca trebuie folosit si un sampon cat de cat bun, care sa intareasca radacina firului. Smile
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Mar Oct 25, 2011 3:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi cadea parul foarte mult si am fost la farmacie si mi-au dat un sampon pe baza de miere , era foarte bun, nu mai stiu cum se chema ca este de mult timp, dar poate ar trebui sa incerci si al farmacie sau la doctor daca nu gasesti niciun rezultat.
Sus
copaciu_simina

Data înscrierii: 04/Mar/2012

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a folosit o solutie de la farmec care contine:ulei de ricin,vit a,petrol,vit e.Te dai la radacina si stai 2-3 ore,nu este foarte complicat si rezultatul este bun
Sus
Irinuca

Data înscrierii: 13/Mar/2012

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 4:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt multe produse, multe leacuri babesti multe multe si nevrute Smile) depinde de la persoana la persoana, de organismul fiecareia....
Sus
mary.emma

Data înscrierii: 15/Mar/2012

MesajTrimis: Joi Mar 15, 2012 3:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu ma confrunt cu aceiasi problema dar am sa tin cont si de sfaturile voastre...ms:)
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro