forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Slabiti ca mine
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ginagini

Data înscrierii: 01/Feb/2009

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 1:40 am    Titlul subiectului: Slabiti ca mine Răspunde cu citat (quote)

Eu am pierdut dupa nastere 19 kg [luasem 25 dar 6 s-au dus la nastere]
cu o dieta putin cam aiurita dar a dat roade.Mancam de obicei carne fiarta,de un singur fel,de obicei piept de pui,sau carne de vita fiarta,in orice cantitate.Fara nimic altceva in afara de 1 fruct dimineata la sculare,vreme de 2-3-4 zile,apoi rosii cu telemea fara prea multa grasime alte 2-3-4 zile,dupa cum imi venea.Apa foarte multa,cel putin 2 l pe zi.Din cand in cand cand nu mai rezistam fara dulciuri mancam cate 1 borcan intreg de dulceata[fara nimic altceva in ziua respectiva],pana mi se facea greata de atata dulce si vreo 10 zile nu mai aveam chef de nimic dulce.Cred ca un nutritionist m-ar injura in gura mare pt. ca dieta asta a mea numai sanatoasa nu e,dar a functionat.Am pierdut toata greutatea in 3 luni.Si asa am ramas.Acum manac de toate dar cu moderatie,cand am pofta,dar fara sa ma satur.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ioana_myna

Data înscrierii: 06/Mar/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 16, 2009 2:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu o sa iti spun ce a mers si merge pentru mine. Eu am 4 mese / zi, la 7, 10, 13, intre 17:30 si 19:00.
Dieta pe care o tin pe termen lung, de fapt pentru toata viata, este cea bazata pe separarea proteinelor (carne, oua, peste, branza, soia, icre, alune) de carbohidrati (paine, paste, orez, cartofi, dulciuri).Regula de baza este sa nu amesteci la o masa proteine si carbohidrati (paine sau cartofi si carne sau orez si carne sau orez si lapte etc.) iar intre mesele la care ai consumat carbohidrati si cele la care ai mancat proteine trebuie sa lasi sa treaca 3-4 ore, inainte si dupa.
Fructele se mananca cu jumatate de ora inainte de orice masa dar abia la 2 ore dupa masa. Salatele, legumele, verdeata le poti consuma in combinatie cu oricare dintre mancaruri (cartofii si morcovii sunt carbohidrati).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
GIANI

Data înscrierii: 10/Ian/2010

MesajTrimis: Dum Ian 10, 2010 11:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fetelor uitati aici cateva sfaturi de a slabi usor fara sa tineti vreo dieta sau ceva si fara sa va infometati tot ce trebuie sa faceti este sa BETI APA.
DA ati inteles bine tot ce trebuie sa faci este doar sa bei apa, asta te va ajuta sa dai jos usor acele kilograme in plus si pe langa acest fapt te mai umplii si de energie!
Daca mai vreti inca un sfat incercati sa renuntati la fast-fooduri si carne si sa le inlocuiti cu legume verzi!

Daca vreti mai multe sfaturi ma puteti contacta la adresa de mail: activmeo@yahoo.com

Papa si va pup:*.!
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Lun Noi 21, 2011 6:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu incer sa tin o dieta ,dar nu reusesc delok, nu am vointa delok...Sad(Sad(Sad(
Sus
denisa03
Vizitator

MesajTrimis: Lun Apr 30, 2012 12:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu as face asa ceva Wink)
Sus
Joanna2012
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 16, 2012 10:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cea mai buna cura este sa mananci ce iti place, dar putin, nu in cantitati mari, doar de gust!
Sus
JiulyP
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iun 20, 2012 9:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu cred in dietele e slabire. ceea ce da roade este sa ai mese regulate, dese si multe, dar sa mananci putin si sanatos, nu mancaruri de genul kfc, mcdonalds.
Sus
dumitrina
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iun 20, 2012 11:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sportul este cea mai buna dieta!Very Happy
Sus
anemona
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iun 29, 2012 8:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la kt sunt de dezordonata nu cred k as face fata unei diete!
Sus
AncaS
Vizitator

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2012 3:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intotdeauna e bine sa te opresti din mancat, oricat de buna ar fi mancarea, pentru ca ce trece de pragul de saturatie, aduce surplus
Sus
Amira15
Vizitator

MesajTrimis: Vin Aug 10, 2012 1:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar reteta e putin nebuneasca dar daca ai reusit dupa ce ai dat jos, sa te mentii .... e perfect Smile
Sus
Milena
Vizitator

MesajTrimis: Lun Aug 27, 2012 1:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am inceput sa tin dieta disociata sunt curioasa daca da roade
Sus
alina212

Data înscrierii: 29/Ian/2013

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2013 7:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mine au functionat suplimentele acaiberry900. Initial eram sceptica in privinta rezultatului, dar am reusit sa dau jos 7 kg in 2 luni. Probabil ca e si meritul suplimentelor dar in timpul asta am tinut si dieta si am facut foarte multe exercitii!
Sus
andreea72

Data înscrierii: 15/Feb/2013

MesajTrimis: Vin Feb 15, 2013 4:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna!
Eu am fost dintotdeaun a in cautarea unor metode care sa ma ajute sa slabesc. Am folosit si eu suplimentele celor de la acaiberry900 si am reusit cu exercitii fizice si dieta sa scap de 4 kg intr-o luna.
Sus
corina11

Data înscrierii: 21/Feb/2013

MesajTrimis: Joi Feb 21, 2013 2:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cumparat acum 3 zile o cutie din suplimentele astea! Sper sa functioneze si la mine!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro