forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum ati reusit sa slabiti?
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Raluca
Vizitator

MesajTrimis: Dum Feb 26, 2006 6:19 pm    Titlul subiectului: Cum ati reusit sa slabiti? Răspunde cu citat (quote)

Puteti sa imi recomandati o dieta pentru a slabi cateva kilograme pe care sa nu le pun la loc imediat dupa ce se termina dieta?
Tot timpul patesc asa... dupa ce se termina dieta dau iama in bucatarie si am pierdut tot (sau mai bine spus am castigat totul inapoi).
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Dum Mar 05, 2006 3:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai fara suparare ... "stop doing that!". Poate o cura de slabire este exact ceea ce zice si in denumerea ei - o cura. Adica te face sa slabesti intr-un interval de timp scurt. Probabil ca dupa aceea trebuie sa mentii un regim destul de supravegheat asupra "frigiderului" Razz
Sus
ClaudiaS

Data înscrierii: 14/Mar/2006
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar Mar 14, 2006 11:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Singura modalitate de slabit care a functionat la mine a fost sa fiu atenta cam cate calorii consum si sa nu mananc seara dupa 7. Bineinteles ca faceam si putina miscare acasa (la sala am mers putin)...niste abdomene,ceva acolo si masaj saptamanal. Am incercat sa nu mananc multe dulciuri (ceea ce nu e greu ca nu prea-mi plac), dar daca am avut pofta de ceva, am mancat.
Ceea ce ma mentine acum in forma e copila care tot timpul face cate o nazbatie. Wink Nu ma lasa nici sa respir.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ramonna
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mar 17, 2006 11:45 am    Titlul subiectului: Diete Răspunde cu citat (quote)

Singurul mod in care am putut da eu jos kilograme, dupa nu stiu cate cure de slabire, infometare pe care le-am incercat, SINGURUL, repet, este programul de slabire cu peroduse Herbalife. La inceput nu am avut incredere. Auzisem pe multi spunand ca x a slabit si s-a ingrasat la loc. Dar nu e deloc asa. In primul rand ca slabesti nesperat de usor, fara senzatie de foame, ceea ce este un lucru extraordinar. In al doilea rand, ai un tonus si o vitalitate deosebite. Iar daca respecti programul indicat, slabesti usor si NU TE MAI INGRASI. Am probat eu asta. Am slabit 25 kg in 5 luni si sunt un alt om. Incercati, merita !!! Wink
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 28, 2006 1:13 am    Titlul subiectului: Prin regim disociat Răspunde cu citat (quote)

M-am bucurat mult sa gasesc regimul disociat pe acest site. Eu tin sa-ti spun ca sunt una dintre femeile care am incercat acest regim, rascandu-ma sa-l tin chiar inainte de Sarbatorile Pascale. De la 64 Kg am ajuns la 56Kg - cam in 3 saptamani. Am fost si mai incantata cand, dupa Sarbatori (multa mancare), nu am pus decat 700 g (sa zicem un Kg) dar nu se compara fata de alte diete. In momentul de fata, am un an si jumatate de cand l-am tinut si nu am mai mult de 58 Kg. Nu ma abtin de la nimc, numai ca nu mananc multe dulciuri.
Eu zic ca aceasta dieta chiar merita incercata! Nu aveti de ce sa va temeti, insa intr-adevar, incercati sa o tineti cu strictete, beti apa multa si faceti miscare! Nu aveti nimic de pirdut! Very Happy
Sus
alexya_me

Data înscrierii: 05/Feb/2007

MesajTrimis: Lun Feb 05, 2007 9:42 pm    Titlul subiectului: hello :D Răspunde cu citat (quote)

buna...as avea si eu o rugaminte mare la voi...sa imi dati..sau sa imi spuneti si mie cum pot slabi cat mai repede...acasa...fara sala..fara nimic..pt k nu prea am timp d sala...am fost 4 luni la sala si am dat ceva jos...dar acum nu mai am timp de nimic...id`ul meu e kiss_baby_wappa va rog ajutati`ma....pa pa :*:*:*[/b]
Sus
alexya_me

Data înscrierii: 05/Feb/2007

MesajTrimis: Lun Feb 05, 2007 9:45 pm    Titlul subiectului: Re: Prin regim disociat Răspunde cu citat (quote)

Oana a scris:
M-am bucurat mult sa gasesc regimul disociat pe acest site. Eu tin sa-ti spun ca sunt una dintre femeile care am incercat acest regim, rascandu-ma sa-l tin chiar inainte de Sarbatorile Pascale. De la 64 Kg am ajuns la 56Kg - cam in 3 saptamani. Am fost si mai incantata cand, dupa Sarbatori (multa mancare), nu am pus decat 700 g (sa zicem un Kg) dar nu se compara fata de alte diete. In momentul de fata, am un an si jumatate de cand l-am tinut si nu am mai mult de 58 Kg. Nu ma abtin de la nimc, numai ca nu mananc multe dulciuri.
Eu zic ca aceasta dieta chiar merita incercata! Nu aveti de ce sa va temeti, insa intr-adevar, incercati sa o tineti cu strictete, beti apa multa si faceti miscare! Nu aveti nimic de pirdut! Very Happy
.....oana...imi poti spune si mie despre ce e regim e vorba? poate ma ajuti si pe mine....kiss_baby_wappa e id`u meu te astept Very Happy
Sus
Oana

MesajTrimis: Mar Feb 06, 2007 2:29 pm    Titlul subiectului: Regimul disociat Răspunde cu citat (quote)

alexya, eu am fost bucuroasa sa gesesc la acest site dieta pe care am tinut-o si eu. gasesti absolut tot regimul la link-ul http://www.topfeminin.ro/dieta/diete/dieta+disociata e exact asa cum l-am tinut eu. e neaparat nevoie sa bei apa si ce mai scrie pe acolo.
Referitor la sala, pot sa-ti spun ca si eu am facut sala si chiar mai putin decat tine 2 luni jumatate si am renuntat tot datorita lipsei de timp, insa acum am gasit o metoda mai buna (care nu necesita decat o jumatate de ora/zi din timpul tau): am descarcat de pe net un filmulet cu aerobic si in fiecare seara stau si il fac, e de 1/2h si fac pauza sambata. incearca si tu. Succes! Smile

Ultima modificare efectuată Oana la Mie Iul 11, 2007 8:26 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
Cristinutza

Data înscrierii: 21/Feb/2007
Locație: eleva

MesajTrimis: Mie Feb 21, 2007 1:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare fetelor....si eu tin momentan regimul disociat...oane cate kg ai slabit cu el?si ink il mai tzi? Very Happy ma bucur sa vad aici ink cateva persoane dornice de slabit Smile
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Mar 16, 2007 11:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am slabit peste 6, daca nu ma insel chiar 8 kg, nu mai retin (si am tinut cam o luna, adica de trei ori aceste 9 zile); acum nu il mai tin, am aproape 2 ani de cand l-am tinut si v-am zis: merita incercat!
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2007 3:15 am    Titlul subiectului: Re: hello :D Răspunde cu citat (quote)

alexya_me a scris:
buna...as avea si eu o rugaminte mare la voi...sa imi dati..sau sa imi spuneti si mie cum pot slabi cat mai repede...acasa...fara sala..fara nimic..pt k nu prea am timp d sala...am fost 4 luni la sala si am dat ceva jos...dar acum nu mai am timp de nimic...id`ul meu e kiss_baby_wappa va rog ajutati`ma....pa pa :*:*:*[/b]

in primul rand,cu cat o dieta e mai drastica,cu atat riscul de a recupera toate kg pierute,cu ceva in plus e mai mare.mai bine,incearca sa reduci cat poti de mult ce e daunator intr-o dieta.
Sus
Nessie

Data înscrierii: 26/Mar/2007

MesajTrimis: Lun Mar 26, 2007 5:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu tin o dieta personalizata bazata pe numarul de calorii simerge bine. Nu ma infometez, mananc regulat 3 mese si 2 gustari, am numai alimente sanatoase si se simte.
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Dum Apr 01, 2007 4:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uau,aproape 9 kg?
bravo!
Sus
Nessie

Data înscrierii: 26/Mar/2007

MesajTrimis: Lun Apr 02, 2007 12:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc! Smile Cu rabdare, incredere si putina minte se poate slabi frumos.
Sus
veveritza_danubiana

Data înscrierii: 05/Apr/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi Apr 05, 2007 12:03 pm    Titlul subiectului: regimul disociat Răspunde cu citat (quote)

buna!daca nu va suparati as dori si eu regimul disociat!ma gandesc sa il incerc dupa Paste k sa arat si eu pana in vara OK!va multumesc mult!
Eu odata am tinut un regim de 3 luni ffff.bun numai k nu l-am tinut chiar pe tot mai aveam 1 saptamana si am renuntat, in urmatoarea lunea am pus aproape tot la loc deoarece am avut un regim de viata bazat numai pe porcarii care ingrasa enorm!Desi nu am facut sport am slabit 10 kg!La acest regim am avut voie spaghete pizza ciocolata prajituri desigut nu toate in aceeasi zi!nu este chiar scump dar nici 10 lei nu costa!dak vreti regimul puteti sa-mi lasat un mail(veveritza_danubiana@yahoo.com) iar eu vi-l trimit cu placere!ne mai auzim!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro