forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Dieta, atitudine si ambitie!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
lorelai_du_moon
Vizitator

MesajTrimis: Lun Sep 17, 2012 10:54 am    Titlul subiectului: Dieta, atitudine si ambitie! Răspunde cu citat (quote)

Salutare fetelor,

Astazi am inceput dieta daneza, deja mi foame si deja regret. Ciudat cat de repede ne panicam ca nu ne putem indopa.Very Happy
Am avut un an greu, marcat de un divort, de pierderea jobului, dar, ca si pasarea phoenix, renasc incet dar sigur.
Am avut cateva luni de regasire si cercetare interioara, am acum alaturi de mine un barbat extraordinar si o familie care ma sustine.
Dar, nimeni nu ma poate face sa ma vad frumoasa la 83.9 kg. Scopul meu este sa slabesc in prima instanta, apoi sa ma mentin si sa incep sa radiez din interior inspre exterior, descoperind, alaturi de voi, mici secrete de sanatate si de stralucire.
Va multumesc anticipat pentru primirea in comunitate.Smile
Sus
CristinaCristina

Data înscrierii: 14/Sep/2012

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2012 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut Lorelai!

Intr-adevar este foarte greu ceea ce ti-ai propus, dar cu un pic de ambitie si sustinere din partea celor dragi nu ai cum sa dai gres!

Iti tin pumnii si sper ca ne vei povesti fiecare etapa prin care treci!

Mult noroc! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lorelai_du_moon
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2012 10:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saluti Cristina,

Sunt in ziua a 3-a si cantarul arata deja un minus de 2 kg, desi recunosc ca am trisat un pic regimul, DEJA, pe principiul ca nu vreau sa imi suprim corpul. Singura modificare facuta e in loc de cafea, o cafea cu lapte. Dar ma simt bine, desi imi este deja greatza de apa.Smile
Sus
lorelai_du_moon
Vizitator

MesajTrimis: Joi Sep 20, 2012 12:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa ce 3 zile ma miscam ca teleghidata si cu un sarcasm iesit din comun (chiar si ptr mine) la adresa tuturor celora care imi ieseau in cale, am hotarat ca un meniu sanatos facut de mine, este mai benefic. Si acuma am energie, slabesc mai putin, dar in fond asta conteaza: slabesc.
Exemplu de meniu:
dimineata : oatmeal biscuits, 4 cu o cafea
amiaz: salata de cruditati
seara: ton cu salata verde

Ma simt bine, nu ma chinui, nu urasc viata, zambesc si nu vad aceasta perioada ca pe o dieta, ci ca pe o schimbare de atitudine la adresa frumusetii intestinelor mele Razz
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro