forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Probleme cu tenul:(

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Andreea Popescu

Data înscrierii: 01/Apr/2012

MesajTrimis: Dum Apr 01, 2012 8:16 pm    Titlul subiectului: Probleme cu tenul:( Răspunde cu citat (quote)

Buna ma numesc Andreea si de un timp de vreme au inceput sa imi apara cosuri acum vad ca mi'au mai trecut...dar sunt foarte iritata pe fata am niste brobonite foarte marunte pe langa gura si pometi...intratevar am si tenul foarte sensibil...e si varsta am 15 ani dar nu le suport:| va rog eu dati'mi niste sfaturi:(
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andreea5
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2012 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna Andreea...Eu lucrez in domeniul asta..esti la pubertate e normal sa ai acele cosuri..dar incearca sa`l hidratezi..prin masti din fruce..pt ca tu ai tenul sensibil cauta ceva pe baza de hranire..banana,ananas...fa-ti un gomaj din ceva nu astringent de ex dintr`o farmacie gasesti tu un gomaj pt tenul sensibil...si creme bineinteles pe baza de hidratare..Nu exagera cu gomajul!!O data pe saptamana...si mastile si creme in fiecare zi..
Sus
mirunaalex

Data înscrierii: 20/Mai/2011

MesajTrimis: Vin Oct 05, 2012 10:47 am    Titlul subiectului: Re: Probleme cu tenul:( Răspunde cu citat (quote)

Andreea Popescu a scris:
Buna ma numesc Andreea si de un timp de vreme au inceput sa imi apara cosuri acum vad ca mi'au mai trecut...dar sunt foarte iritata pe fata am niste brobonite foarte marunte pe langa gura si pometi...intratevar am si tenul foarte sensibil...e si varsta am 15 ani dar nu le suport:| va rog eu dati'mi niste sfaturi:(

Andreea,

eu iti recomand sa mergi la medicul ginecolog ,pentru ca asa cum probabil ai mai auzit, cauza poate fi de natura hormonala. deci vezi cum sta treaba la gineco. daca e in regula, ingrijeste ti tenul corespunzator, produse pe baza de apa... cele mai indicate sunt cele de la clinique. apoi, cand treci de 18 ani, pentru a scapa de semnele lasate de acnee te sfatuiesc sa apelezi la peeling medical. iti curata fata f bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro