forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Leacuri babesti

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 1:24 am    Titlul subiectului: Leacuri babesti Răspunde cu citat (quote)

am si eu o problema. la ce leacuri babesti apelati cand sunteti racit, tot incerc de toate (nu pe mine) si nu au mare rezultat.
cand mai folositi leacuri babesti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
diana-design

Data înscrierii: 16/Mar/2008

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 3:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu sunt interesata de un remediu naturist pentru amigdalita. ma tot lupt de vreo 2 luni cu ea, nu-mi trece bine ca-mi apare iar desi m-am ferit de frig si de lichide reci. iar antibiotice nu mai vreau ca am luat destule Confused
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 3:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu prea am probleme cu astea, am gasit un site, poate te ajuta. http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/amigdalita.htm
sper sa gasesc si eu un remediu bun pt raceala inainte sa coboare la plamani Smile
Sus
diana-design

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merci pentru link, am citit cateva sfatur interesante
sa stii ca nici eu nu am mai avut probleme de genul nicodata pana acum 2 luni cand m-am molipsit de la cineva si nu reusesc sa mai scap... am luat antiotice tari timp de 20 de zile ultima data si tot a reaparut Crying or Very sad
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.. daca poti sa te duci la un cabinet/ spital pe undeva si sa recolteze putin din ele, din puroi ca sa faca antibiograma si sa vezi la ce e sensibil . altfel poti sa iei ce antibiotic vrei si degeaba.
Sus
diana-design

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai am luat sfatul medicului nu de capul meu desi nu mi-a luat exudat Rolling Eyes o sa mai merg zilele astea si la un alt medic sa-mi faca antibiograma si sa mai aflu si alta parere
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 9:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

antibiograma iti spuen ce stafilococ e si la ce antibiotice e rezistent si la ce nu e. Parerea medicului fara aceasta antibiograma nu face 2 bani.
Oricum eu pt raceala aia i-am vazut bai cu apa calda la picioare si cu sare, cartof cu rachiu la gat si frunte. dar tot nu i-a trecut .. ce mai faceti voi ? A... si bea ceai.. dar nu de plante medicinale, de fructe.
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 3:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum am facut ca de 2 ierni sa numai stiu ce-i aia o raceala?
Cum simteam ca-mi da tarcoale, mancam ceapa cruda la masa si beam cateva cani de ceai fierbinte de macese.
Sus
lauraneacsu

Data înscrierii: 12/Mai/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:28 pm    Titlul subiectului: Re: Leacuri babestiLAURA NEACSU Răspunde cu citat (quote)

LE MAI FOLOSESC DIN CAND IN CAND .CAND MAI IMI AMINTESC DE ELE .DAR MAI ALES LA RACELI
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro