forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Terapia cu usturoi

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 10:51 am    Titlul subiectului: Terapia cu usturoi Răspunde cu citat (quote)

Am vazut pe Discovery un documentar despre o cura de dezintoxicare cu usturoi. Din pacate am vazut doar ultima parte. Stiti ceva despre o astfel de cura?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 5:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cauta pe net.sigur ai sa gasesti ceva.pare interesanta aceasta dieta.
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am gasit o cura, nu stiu daca e cea de care stiai tu, e mica si de asta mi-am permis sa o dau direct aici si nu link.
Cura cu Usturoi - Detoxifiere si Cresterea Imunitatii
Dieta cea mai usoara, pentru orice anotimp, si pentru cei ce 'sufera', fie ca se ingrasa, fie de alte boli, este urmatoarea:
Va sfatuiesc sa luati dimineata, pe nemancate, timp de 19 zile, cate un catel de usturoi si cate un bob de orez, numarul boabelor de orez crescand, progresiv, astfel:

ziua 1 - 1 bob de orez si un catel de usturoi;
ziua 2 - 2 boabe de orez si un catel de usturoi;
ziua 3 - 3 boabe de orez si un catel de usturoi;
ziua 5 - 4 boabe de orez si un catel de usturoi;
ziua 19 - 19 boabe de orez si un catel de usturoi.

Astfel se produce si o curatire a organismului, o crestere a sistemului de aparare a corpului nostru si efectele, legate de slabit, sunt miraculoase!
Trebuie facuta o pauza de cel putin 3 saptamani, intre doua cicluri succesive de cura cu usturoi!
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da,dar nu stiu cine ar tine aceasta dieta,prea mult usturoi.eu una nu cred ca as putea...
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am mai auzit de ea... si avea usturoi din ala mic de la tzarani si il inghitea, nu simtea deloc gustul ala de usturoi....
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mie nu-mi place nici macar mirosul,daramite sa-l gust.eacs.....Smile)
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 11:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fratele meu e asa dar eu nu am chestii din astea. el cand mananca usturoi simte ca se incalzeste in varful capului
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu mananc deloc.nici sa nu-l vad.si ceapa la fel,de fapt mai rau.ma ustura ochii numai cand o vad:))
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 12:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la fel ca el, nici ceapa, dar nu stiu care ii face mai mult rau si care mai putin. Nici ketchup iute.
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 10:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E adevarat ca nu e prea placut usturoiul dar am inteles ca e foarte sanatos pentru organism. si cate o cura de detoxificare cred ca merita si organismul nostru in care bagam atatea produse pline de euri si coloranti.
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 5:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am inteles ca te fereste de raceala, pers care consuma o cantitate mai mare de usturoi inarna, in general nu racesc.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 11:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da,asa este,dar prefer sa iau paracetamol decat sa pap usturoi
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 5:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din cauza mirosului sau iti cauzeaza probleme la stomac?
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 7:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

f rau ca preferi sa iei paracetamol decat sa incerci sa-ti rezolvi problemele pe cale naturista! e cel mai bine sa mentii sanatatea decat sa o trateti si plus de atsa e mult mai ieftin!
Sus
desyre

MesajTrimis: Lun Mar 24, 2008 7:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici usturoiu si nici paracetamolul nu e scumpt. cativa banuti in plus la una sau la alta nu conteaza. oricum e bine ca treci direct pe antibiotic cu am vazut eu in ultimul timp.
Usturoiul nu e tolerat de toata lumea.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro