forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

mita si pilele

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 3:17 pm    Titlul subiectului: mita si pilele Răspunde cu citat (quote)

cand ati dat ultima mita? la ce/ la politie? la medic?....
cam la ce suma se ridica o mita?
apelati des la asa ceva?
nu treb sa spuneti si numele daca vreti, doar in ce domeniu lucreaza ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ehh.. la medic mereu. Fie ca e vorba de medicul de familie sau de alt medic...
la politie nu am dat niciodata... am permis dar nu am mai condus de cand l-am luat.
o data m-am angajat temporar la o firma. cu ajutorul unor pile.. stiam ca nu o sa stau acolo o vesnicie.. dar am ajuns acolo cu ajutorul unui amic din .. liceu... sau imediat dupa.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 10:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu prea sunt de acord cu mita, sincera sa fiu; cred ca ultimele mite au fost acum 3 ani in spital la operatia de apendicita, asistenteleor, atat. apopi la medicul de fam nu am dat, lucrez ca biochimist si nu trebuie, la politie nu a fost nevoie, doamne ajuta, plus ca nu prea sunt de acord, desi am avut si eu cate 50 lei in talon, daca se intampla ceva; acum nu mai am ca i-am cheltuit si nu i-am pus la loc Wink
A...mi-am amintit ca am fost la med de fam al matusei mele si i-am dus un pachet de cafea sa ma bage asa putin in seama, dar una peste alta nu prea ma basez pe mita!!!
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 11:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai .. sunt curioasa cam cat da lumea mita... sau in ce situatii apeleaza lumea la pile... sau apeleaza la pile si mai da si mita.
Si eu am permis dar nu am masina si cand conduceam masina pr.. nu am avut nevoie...ehh am condus f putin...
doar la medici si la politie dam mita? unde mai dam? Smile

in buc se da mita ca sa-ti opreasca un loc la gradinitza? de ex.
Sus
Oana

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 10:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se mai da cand vrei un post bun unde sa te angajezi, la facultati pe la profi, la gradinite sa prinzi un loc pt copil la gradinita de aproape, si situatiile sunt mullte, ca sa zic mai simplu: PESTE TOT!
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 11:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acum mi-am adus aminte.. acum aproape 3 ani imi spunea un tip ca da mita la fac la niste profe..dar nu bani, cumpara diferit creme, nu stiu de la ce firma. el era la a 2 fac si nu se ducea la ex
dadea ca sa fie primit in examen.
oana, tu pe unde ai dat..?Very Happy
Sus
Oana

MesajTrimis: Sâm Mar 15, 2008 7:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am mai zis, parca, am dat la asistente cand m-am operat de apendicita si cred ca asa ceva mic la dr de fam al unei matuse. in rest nu ma omor cu spaga, mita, etc! nu sunt genul!
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 15, 2008 8:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am apelat la cateva pile in ultimul an pt momente importante din viata mea. mita, nu prea dau.. nici nu am cui si nici de ce, momentan Smile
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 9:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mita la politie mai dai cand sunt cate 1, 2, dar cum stau acum in grup nu mai merge, cate 5 am vazut o data, cred ca era un radar mai jos .... de grup.
Sus
danielamaco

Data înscrierii: 04/Mai/2008

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 2:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu suport sa dau/iau mita si ma voi desparti instant de barbatul pe care l-am prins dand/luand mita, in cazul in care sunt cu el. la fel si pilele. cred intr-o tara in care lipseste coruptia.
Sus
lauraneacsu

Data înscrierii: 12/Mai/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:29 pm    Titlul subiectului: Re: mita si pilele LAURA NEACSU Răspunde cu citat (quote)

PAI LA MEDIC CAM ASA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro