forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

timpul liber
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 5:36 pm    Titlul subiectului: timpul liber Răspunde cu citat (quote)

cum ne petrecem timpul liber? care sunt activitatiile pe care le facem cand mai avem timp liber?
cam cat liber mai avem?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici nu mai stiu ce inseamna timpul liber... munca... in cursul sapt.. plus de multe ori la si sambata si duminica.. vin acasa obosita.. dorm.. sau fac mancare.. sau spal... sau cine stie ce mai fac.. si timp liber doar pt mine nu mai am.. decat noaptea.. cand dorm poate.
inainte pe vremea lu ceausescu era ceva mai bine din pct asta de vedere... doar ca atunci aveai f putine variante...
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 10:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu in timpul liber, uite, pe site-ul asta si principala ocupatie a mea in timpul liber este forever, firma cu care am semnat un parteneriat si chiar imi dau putin interesul pentru a informa oamenii despre cat de bune sunt produsele din aloe vera. apoi la un suc cu fetele, la un joc de rummy sau carti cu prietenii, ce sa va zic, nici eu nu am timp mult liber, dar consider ca daca vrei timpul ti-l poti face (printre picaturi).
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 11:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am si eu o intrebare... cam cati bani faci cu forever...? daca poti sa ne spui o suma. Pentru ca daca este o suma buna, atunci multe pers pot sa se implice in Forever sau alta firma, decat sa piarda timpul pe la tv.. sau sa doarma:)
Timpul liber este in competitie cu lenea... chiar daca avem timp liber , lenea nu ne lasa sa facem nimic... am si eu zile din astea si imi pare rau apoi
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 11:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa pun curu pe motor.. eventual masina si sa plec, seara sa vin acasa, a 2 zi sa plec iar...
imi place sa ma joc pe calc, desi acum nu mai am nici un joc pe calc, ..imi mai place sa-mi urprind pr.. cu ceva palpabil sau cu ceva nepalpabil.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Mar 15, 2008 7:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce sa-ti zic, castigurile vor fi mari, eu abia voi primi primul meu bonus, care va fi destul de mic, pana in 50 euro cred, nu stiu sigur! insa banii se fac in timp, adica sponsorul meu imi spunea ca primul lui bonus a fost de 2 euro!!! insa acum daca ii vezi "salariul" ce zici de 2000 euro cel mai mic, iar cel mai mult a incasat 7000 euro, intr-o luna! deci bani chiar se fac sa stii, dar iti tb multa rabdare, mai ales la inceput! el daca se opreste din afacere, adica nu mai tine prezentari, nu mai vrea sa informeze pe nimeni, el incaseaza lunar cei 2000 euro, din munca retelei care a creeat-o.
Nu credeti ca e mult mai bine sa castigi 1% din munca a 100 oameni decat sa castigi 100% din munca ta? eu asa zic, deocamdata ma ocum doat asa in timpul liber, duca care vedem cum stau treburile si o sa ne ocupam full time!
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 15, 2008 9:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da.. sunt castiguri mari si inceputul e greu. apoi trebuie sa ai grija de reteaua ta, un fel de administrator. dar daca nu ye invarti intr-un cerc de cunostiinte care sunt dispuse sa cheltuie ceva pe aceste produse, nu are rost sa te apuci. deci nu e pt mine "afacerea" asta.
Sus
diana-design

Data înscrierii: 16/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 4:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in timpul liber imi place sa ma plimb, sa stau pe net, sa citesc, sa gatesc si mai nou sa confectionez bijuterii Very Happy
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 7:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

diana, te ocupi de bijuteriile astea in tmpul liber sau asta faci tot timpul ?
preturile sunt mari? esti singura beneficiara? sa merita sa confectionezi asa ceva in timpul liber? la cat ajunge profitu?
Sus
diana-design

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deocamdata abia am inceput de vreo 2 saptamani, nu pot sa-ti ce profit am pentru ca nici nu mi-am scos cheltuielile inca Laughing si da, ma ocup doar in timpul liber pentru ca sunt studenta in ultimul an si trebuie sa ma ocup si de scoala, licenta plus treburile casnice
iar despre preturi eu zic ca nu sunt mari... intra pe site-ul de la semnatura sa iti faci singura o parere Wink
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 11:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aha, ma gandeam eu ca acolo gasesc si preturi dar lenea... e cucoana mare. de unde ai luat pasiunea asta? o aveai mai demult sau de la vreo amica?
Sus
diana-design

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 3:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu am luat-o de la vreo amica, pur si simplu ma enerveaza ca in magazine se gasesc numai lucruri de duzina iar lucrurile mai deosebite sunt scumpe. asa ca m-am hotarat sa creez eu modele mai deosebite in serie mica pentru mine si pentru cine vrea sa poarte ceva original Wink
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 3:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai vrea ca pasiunea asta sa se transforme intr-un job adv sau te pragatesti profesional pentru altceva?
Sus
diana-design

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma pregatesc pentru altceva, nu cred ca o sa ma pot intretine din asta... poate doar daca o sa-mi mearga foarte bine si o sa ma extind cu timpul. dar deocamdata e un mod placut de a-mi ocupa timpul liber si din care pot scoate niste bani in plus
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

te intrebam ca dupa facultate iit poti deschide o afacere cu asa ceva daca vezi si ai clienti si comenzi. concluzia e ca preocuparile din timpul liber se pot transforma in adevarate job-uri.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro