forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

politicienii nostrii si politica lor
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Vedete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 8:36 am    Titlul subiectului: politicienii nostrii si politica lor Răspunde cu citat (quote)

care sunt cei mai indragiti politicieni actuali?
dar cei la polul opus...?
m-am gandit la acest sub pt ca oricum este un an electoral si trebuie sa votam... (zic eu care nu am fost pana acum la nici o votare).

aveti vreun pardit in care aveti mai multa incredere?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mi se face lehamite cand ma gandesc la politica noastra.. dar nu avem alti oameni si oricine ar venii la conducere nimic nu se va schimba, poate doar in mici cantitati, cantitati pe care nu le simtim... sau se schimba in interesul lor... mai multe taxe... impozit mai mare...
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu sper ca pana la urma, politicieni nostrii sa scoata taxa de prima inmatriculare, am vazut ca basescu ar vrea.. asa am inteles astazi. dar tariceanu nu, doar este distribuitor de masini noi noutze..
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu as vrea sa scoata taxa asta politicienii nostrii, ca de ei depinde. Nu neaparat ca o sa-mi iau eu o masina din afara, dar ei cred ca noi suntem prostii si ei sunt desteptii... de prea multe ori ne-au prostit in fatza. e timpul sa ne spunem drepturile.
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...nu-si castiga banii cu activitatea lor...inutili si prea multi
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 4:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pacat ca nu facem si noi parte din ei, am avea bani incat ne-am scalda in ei.. de ar fi asa de simplu sa ajungi politician de mare rang, toti ne-am face asa ceva
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing nu mi-as dori sa fac parte din gasca de inculti de la parlament
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de ce nu am eu salariul lor? sa nu duc grija de nimic. Toti ii criticam, dar tot noi ii punem in scaun. Eu nu ca nu ma duc la vot, nu se merita !
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Dum Mar 16, 2008 6:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca sunt asa de inculti, de ce toata lumea trece cu vedere cand fac ceva in neregula? si nu doar ei, ci si rudele lor. De ex, am un amic politist si l-a oprit o data pe un nepot de al lu Adrian Nastase si cand ala i-a arata buletinul, a plecat imediat. Pt ca altfel isi pierdea locul de munca. Cand vezi chestii din astea, cum sa nu-i injuri sau cum sa nu-ti doresti sa fi si tu unul din ei. Sa ai libera trecere oricand.
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 12:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda, de asa nu merge tara asta bine. sunt atat de multi si degeaba.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 5:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

suntem corupti si nu avem initiativa pentru a face ceva pentru tara noastra.cu siguranta asta se intampla.
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 5:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si nu cred ca se va schimba ceva in politica ns in urm 5-7 ani
Sus
krmen21

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 12:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am impresia ca niciodata.suntem la pamant
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 9:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand nu vor mai fi astia din generatia lu Iliescu, pentru ca eu sper ca astia tineri sa aiba o alta gandire si sa lupte pentru binele tarii.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 11:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s-ar putea sa fie si mai rau decat pana acum
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Vedete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro