forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

locul de munca dorit vs locul de munca actual
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Locul de muncă
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 8:49 am    Titlul subiectului: locul de munca dorit vs locul de munca actual Răspunde cu citat (quote)

unde v-ar placea sa lucrati si unde lucrati ?
de ce nu ne angajam in locul de munca cel mult visat? care sunt obstacolele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 8:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai la mine este o poveste lunga. in primul rand am avut cateva locuri de munca.. (am si ceva ani in plus pe langa voi) acum lucrez intr-o firma de tricotaje... dar unde am lucrat inainte s-au dat afara .. pana s-a inchis de tot.
in primul rand am lucrat in bucuresti, apoi a murit tata am venit acasa si m-am angajat intr-o fabrica.. apoi am fost data afara .. am lucrat intr-un atelier unde se fac pozele de la cruci... acum la tricotaje.
Cand ai o calificare limitata e greu sa iti mai gasesti de lucru in aceasi domeniu.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 10:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate s-au inchis multe fabrici in ultimul timp si cei care sunt trecuti de 45 de ani, greu se mai pot angaja intr-un loc bine platit
Sus
c-tina

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 3:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ideea e ca de mici ne indreptam catre ceva .. adica alegem sa facem un liceu cu profilul uman.. e clar ca si facultatea o sa fie tot cu profilul uman.. ca e greu apoi sa fii la real la fac, daca ai facut liceul la uman. Eu am facut liceul de chimie... mai departe nu am dat ca m-am angajat.. a murit tata si nu am mai dat la nimic ca treb sa ma intretzin. ... locul de munca dorit.. nici nu mai stiu care este acum, dupa tot ce s-a intamplat in viata mea.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 4:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu lucrez intr-un spital la calculator, cred ca momentan e singurul lucru pe care-l stiu sa fac. sa lucrez pe calc. Asta pt ca sunt angajata momentan pe studii medii.. si sincer imi si place , imi si convine si program si salariu.. si colegii, si sefii..
incerc sa ma inteleg cu toata lumea ca sa nu am pb cu ele ..
job`ul dorit / visat...un joc asemanator cu ceea ce fac acum, dar sa am propriul meu birou si telefon in birou.
Nu imi place sa alerg dintr-un loc in altul, prefer munca statica si daca se poate la calc .. Smile
Sus
c-tina

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 12:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.. ma gandeam azi la studenti.. locul lor actual de munca este la facultate.. ca duci oarecare munca si acolo.. sa te duci in fieare zi Smile
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 1:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

atunci am 2 locuri de munca, unul la care ma duc mereu.. unul la care ma duc cand apuc... Smile si cand nu sunt obosita.. si cand vreau
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 9:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu sunt consilier juridic .. nu imi place ceea ce fac, sunt o fire prea dinamica si munca de birou ma oboseste
as vrea sa am propria mea afacere.. atunci m-as simti implinit...
Sus
desyre

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 5:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in viata nu facem tot ce ne-ar placea.. din cauza parintilor, din cauza unui eveniment, ajungem sa lucram intr-un loc unde nu ne simtim in largul ns
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate asta e crudul adevar, dar poate asa trebuie sa ni se intampla. Nimeni nu stie care este purul adevar.. chestia e ca lucram acolo unde ni se ofera, unde credem ca e mai bine... in urma studiilor facute.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

azi vorbeam cu o colega de la facultate.. de munca... ea lucreaza la firma la viitorul socru.. ahhh mi se pare asa de greu.. mai ales ca nu o are prea mult la inima.. dar stie si ea ca e ceva provizoriu pana termina fac sau pana isi gaseste ceva mult mai bun.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Dum Mar 16, 2008 1:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

durusoctavia,cum obtii tu atestatul ala de traducator??
Sus
desyre

MesajTrimis: Dum Mar 16, 2008 3:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am gasit un forum, te-ar putea interesa krmen21, e cam vechi, s-au mai schimbat taxele .. dar in mare te poate lamurii... bafta.

http://www.proz.com/topic/12985?start=0&float=
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 4:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merci,desyre.esti draguta ca intotdeauna.am gasit lucruri interesante pe care nu le stiam.Smile
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 7:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

krmen21 adv e ca nu le am mai deloc cu eng, dar ma bucur ca te-am putut ajuta
Eu am facut un pas catre jobul dorit. Mi s-a spus ca o sa mi se dea un birou, in care voi lucra doar eu .. sunt fericita, as fi spus astazi la toata lumea. In ceea ce priveste tel o sa mai dureze.
i`m happy!!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Locul de muncă Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro