forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

numele nostru si zodia
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 8:47 am    Titlul subiectului: numele nostru si zodia Răspunde cu citat (quote)

cat de mult ne influenteaza semnificatia numelui si zodia in care suntem nascute?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 4:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CONSTANTIN / CONSTANTINA / CONSTANTA [ latina] Constans = "constant", "statornic", "stabil", "puternic" sau "ferm".
Cred ca ma caracterizeaza destul de bine pentru ca desi nu am avut o casnicie asa cum isi doreste orice femeie, am ramas alaturi de acest om... cu bine cu rele au trecut anii si inca suntem impreuna.

Inainte era chestia sa ai un nume de la nasi, pe nasul meu il chema Constantin, si de acolo mi se trage numele. Si acum mai e chestia sa ai un nume de la nasi, dar nu mai e ca in trecut. Acum e ceva facultatvi, inainte era ceva obligatoriu.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 4:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ana - de la "channah", nume evreiesc care inseamna "gratia favorita"
maria - de la Miryam, nume ebraic insemnand "copil dorit". Altii interpreteaza prenumele ca insemnand "rebel" sau "multa amaraciune"

gratia favorita amestecata cu rebel si multa amaraciune = eu. Am momente cand sunt asa de amara, mai amara ca o cireasa... rebelitatea din mine iese la iveala de multe ori... iar gratia favorita, trebuie sa ma cunosti bine ca sa o vezi, ca sa o observi.
La mine , numele de Maria il am de la nasa, Ana mi l-au pus ca sa rimeze cu Maria.
Sus
c-tina

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 12:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand am vazut acest sub am cautat pe net si am gasit un art despre zodia mea care ma reprezinta

"Nativul Gemeni are o minte ascutita si o inteligenta sclipitoare, in permanenta activitate mentala. Este fericit numai cand e coplesit de activitati diverse si cand acumuleaza mereu cunostinte si informatii noi. Este alunecos si greu de ancorat intr-un loc. Este atat de istet si ager la minte, incat ii surclaseaza pe multi la capitolul inteligenta. Fiind un semn dublu, oricine se poate astepta sa regaseasca in el o natura duala: putina minciuna, putina ipocrizie, putina inselatorie. Poate trece cu mare usurinta de la o fata a personalitatii sale la alta, incat e greu de spus care este el cel adevarat.

Activ, mobil si schimbator din fire, nativului Gemeni ii place varietatea in tot ceea ce face, atat in activitatea de zi cu zi, cat si in cercul de prieteni, sau chiar si in mancare. Interesele sale sunt multiple si diversificate, pentru ca aproape totul ii atrage atentia, chiar daca doar pentru o scurta perioada de timp. Este atat de curios, incat vrea sa stie si sa experimenteze tot ce se poate intr-o viata de om. Este iute, receptiv, istet, imaginativ si foloseste orice mijloc de exprimare pentru a supravietui."
Sus
desyre

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 12:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu sunt in zodia berbec... daca ar fi sa descriu aceasta zodie as spune : pers este o fire incapatzanata... tace tace dar si cand isi da drumul la gura.. pazeste-te... nu ma calca pe coada ca te calc si eu.
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt Varsator si chiar mi se potriveste. Inventiva, cu multa imaginatie...
Sus
desyre

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2008 4:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

durusoctavia, am si eu o intrebare, esti o fire cu suflet de artist.. adica uneori ti se pare ca traiesti intr-o lume unde nimeni nu te intelege?
Dupa ce primesc raspunsul tau o sa-ti spun de ce te intreb asta.
Sus
c-tina

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mie nu imi place numele meu, dar ce sa fac, daca pe asta mi l-au pus.. nu sunt de acord cu schimbarea numelui...
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi place, eeeh adevarul e ca imi place: locul 1 Ana, locul 2 Ana - Maria, locul 3 Maria Smile
eu nu vroiam sa ma nasc... am inteles ca am stat peste 9 luni.. Razz
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 10:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu ..... nu iau in seama de la horoscop decat daca e ceva de bine, cred ca numele ti-a fost dat, asa ca daca nu ti se potriveste nu esti vinovat...totul se afla in capul nostru, in general se intampla asa cum vrem, adica asa cum gandim, de ex: nu tb sa te gandesti ca vei raci, ca asa se va intampla, daca crezi ca te va lua raceala, incearca sa o opresti sa te gandesti ca maine dimineata nu vei mai avea minic, este f buna autosugestia, asa zic eu!
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 11:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chestia cu horoscopul e ceva relativ. Adica lumea citeste si pleaca. nu sta si se gandeste la ce anume se refera. De ex, o colega isi citea horoscopul pe o sapt... si la cateva zile se cearta cu un medic.. si isi aduce ea aminte ca a citit intr-un horoscop ca se cearta cu sefii... vreau sa zic ca desi a citit nu inseamna ca a luat masuri de protectie... pe o ureche intra si pe o ureche iese (horoscopul).
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 11:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Numele meu este Cristian... mi s-a pus numele asta pt ca pe mama o cheama cristina, asa a vrut tata. Asta dupa ce mama cautase multe nume si nu stia la care sa se hotarasca.
sunt varsator si o fire destul de rebela, urasc plictiseala, nu imi place sa stau intr-un loc... imi place galagia: muzica, tipete.. chefuri mari.. viata adv, poate asa sunt varsatorii in general.
Sus
lauraneacsu

Data înscrierii: 12/Mai/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:37 pm    Titlul subiectului: LAURA NEACSU Răspunde cu citat (quote)

EU SUNT BERBEC CA SI FATA MEA DE ASEMENEA .ESTE O ZODIE SUPER BUNA ASA CRED EU.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mama4you

Data înscrierii: 10/Iul/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Lun Iul 14, 2008 4:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simona si sunt nascuta in Capricorn!
Sus
kama2u

Data înscrierii: 09/Mar/2008
Locație: Corabia sau Slatina :D depinde in care sunt la momentu respectiv :D

MesajTrimis: Joi Iul 24, 2008 3:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu snt varsator Very Happy
si mie mi se potriveste in mare parte tot ce e scris in aceasta zodie Cool
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro