forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

acneea
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 1:04 am    Titlul subiectului: acneea Răspunde cu citat (quote)

ce faceti pentru a o vindeca?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dermatologul stie....exista tratamente
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o buna curatire a tenului, o igiena riguroasa... si mai multa atentie pe unde punem mainile.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 12:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

slava domnului ca nu am prob de genul asta.oricum,cel mai bine e sa ai mare grija cu tenul.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cunosc un tip care avea toata fatza buboasa si cred ca a facut multe tratamente dar nici acum nu a scapat definitiv de ele, si nu era vb de igiena la fel, pursi simplu , si acneea e o boala.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 5:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da,dar la o anumita varsta trece si boala asta.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 6:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

el se apropie de 30 si degeaba... inca
Sus
AndjinSan

Data înscrierii: 17/Dec/2008

MesajTrimis: Mie Dec 17, 2008 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am avut mari probleme legate de acnee. Le-am rezolvat cu ajutorul apei vii. M-am spalat de 3-4 ori pe zi cu ea si acnea a disparut.
Sus
Musette

Data înscrierii: 23/Mar/2009
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2009 12:36 pm    Titlul subiectului: a incercat cineva tratamente laser impotriva acneei? Răspunde cu citat (quote)

buna... eu cred ca sunt cea mai nefericita de pe aici. de cativa ani, am o problema mare cu cosurile, de care nu pot scapa. si am incercat tot felul de tratamente, si hormonale, si dermatologice si cosmetice. uneori, imi mai dispar, dar niciodata n-am reusit sa scap de tot de ele.
zilele trecute am auzit de un tratament active laser fx, care se pare ca e super bun si ca nu e nevoie decat de o singura sedinta care te scapa si de cosuri si de urmele lor... De atunci tot incerc sa aflu daca a mai auzit cineva de ea, daca a incercat cineva metoda asta. As vrea sa stiu cat costa si daca e dureroasa... daca se face si in alta parte sau doar la Dermastyle, in Bucuresti (eu nu vin aici decat cand am treaba).
am gasit un filmulet pe net, care mi-a creat oarece ”nelinisti”... oricum e foarte tehnic.
voi stiti ceva? cum vi se pare solutia asta?
http://www.youtube.com/watch?v=kovU-UsXSC8
Sus
misha
Vizitator

MesajTrimis: Lun Apr 06, 2009 11:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna! Eu pentru a scapa de acnee si puncte negre folosesc o sauna faciala.Prin intermediul aburilor, aceasta este eficienta in pastrarea unui ten curat.
Aceasta sauna faciala mi-am comandat=o de la un magazin online de tehnica medicala din Iasi. Se fac livrari in toata tara. Eu locuiesc in Buzau si mi-a fost adusa acasa in 2 zile.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Lun Apr 06, 2009 11:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pare f buna aceasta metoda.practic iti deschide porii si elimini punctele negre.de fapt cureti fata in profunzime
Sus
issa20

Data înscrierii: 12/Iun/2009
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 12, 2009 10:50 pm    Titlul subiectului: buna Răspunde cu citat (quote)

si eu am avut problema asta si am scapat de ea zu ajutorul zyneritului!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
iandra

Data înscrierii: 01/Iul/2011

MesajTrimis: Vin Iul 01, 2011 12:27 pm    Titlul subiectului: Re: acneea Răspunde cu citat (quote)

krmen21 a scris:
ce faceti pentru a o vindeca?

salutare! ufff, eu tocmai vin de la o cosmeticiana care a facut un dezastru pe fata ea, am fost sa imi scoata niste comedoane si m-am infectat la unele dintre ele, parca as avea pojar Smile) am ajuns si la dermatolog si mi-a recomandat sa fac un peeling chimic dar nu cu laserul, pt ca actioneaza ca o arsura la suprafata pielii si atat. nu curata. asadar, ma pun pe cautat un cabinet de estetica.
Sus
iandra

Data înscrierii: 01/Iul/2011

MesajTrimis: Mie Iul 06, 2011 3:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

caut de nebuna tot felul de medici, citesc de cateva zile toate forum urile. m-am plictisit de cate medicamente am citit si care au fost recomandate. mi-am facut o programare la dr morad, cred ca este printre putinii medici care are consultatia gratuita.
Sus
cata19

Data înscrierii: 22/Iul/2011
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm Iul 23, 2011 11:19 am    Titlul subiectului: Acneea Răspunde cu citat (quote)

Acneea trebuie tratata inca de la primele cosuri , caci pot aparea mai multe . E bine sa ne spalam dimineata si seara cu apa si sapun , de preferat cel de la Dove pentru ca iti curata delicat fata . Este bine sa aplicam si o crema de seara care poate reduce sebumul, principala cauza a formarii cosurilor. Cele de la Garnier , sau Nivea . Dar daca ai tenul incarcat de cosuri s-ar putea sa nu dispara cu o simpla crema . Mergi la doctor , vezi ce iti recomanda . Ai putea incerca si cele naturiste . E bine sa nu fumati . Aveti grija de tenul vostru !
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro