forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

casatoria
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Lun Mar 03, 2008 10:00 pm    Titlul subiectului: casatoria Răspunde cu citat (quote)

credeti in ea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 12:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA!!
Sus
andy75

Data înscrierii: 05/Ian/2008

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DEPINDE
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 5:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la o sapt dupa ce am cun o pers eram impreuna... la o luna maxim eram mutata la el si suntem impreuna de atunci.. au trebut 2 ani si ceva, eu cred ca este benefic pt o relatie ca cei 2 inainte de casatorie sa locuiasca impreuna ca sa vada daca se inteleg pt ca fiecare are obiceiurile lui...
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 10:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da,desyre,ai dreptate.sunt de acord cu tine.doar asa iti dai seama daca te potrivesti cu persoana respectiva.sa imparti si necazurile si bucuriile cu ea.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand stai tot timpul cu aceasi persoana nu mai simti emotia aia cand va vedeatzi la cateva zile... cand locuiesti cu pers iubita treb sa lasi de la tine, el de la el si sa ajungeti la un consens ca altfel nu se poate.
adv e ca o femeie care are peste35 de ani ii vine greu sa isi mai faca un partener de viata ca s-a obijnuit cu anumite obiceiuri si i s-ar parea ca aceea pers i-ar sta in cale
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se poate,dar,totusi depinde de fiecare persoana in parte.nu toata lumea e la fel.sunt unele persoane care trec repede peste o dezamagire sau ceva de genul asta
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

le admir pe acele pers pt ca nu stau si sufera si pierd vremea pt o pers care nu merita
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu,dar din pacate sunt putine persoane care fac asta,desyre.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu mai faceam asta cand eram mai mica... de fatza cu alte pers... dar cand eram singura valeu.
cu bune cu rele cred cu tarie in viata in 2
Sus
krmen21

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 12:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici nu ar avea rost viata de unul singur.parca ar fi o gradina fara flori
Sus
diana-design

Data înscrierii: 16/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 9:33 am    Titlul subiectului: Re: casatoria Răspunde cu citat (quote)

krmen21 a scris:
credeti in ea?

da, numai ca atunci cand te hotarasti sa faci pasul cel mare trebuie sa fii dispus sa lasi de la tine, sa fii constient ca nu o sa fie totul roz.
si eu zic la fel ca e mai bine sa locuiesti cu iubitul intai ca sa aveti timp sa va cunoasteti cu adevarat
Sus
krmen21

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 11:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu zic la fel.astfel,o sa-l cunosti mai bine
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 4:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

barbati sunt un rau necesar, asa ca traiasca viata in 2 cu sau fara acte.
Sus
peace4ever

Data înscrierii: 28/Mar/2008

MesajTrimis: Sâm Mar 29, 2008 4:48 pm    Titlul subiectului: Cat de tolerabili suntem??? Răspunde cu citat (quote)

Cum veti proceda daca fiica voastra va anunta ca, se marita cu un baiat de etnie roma Question
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro