forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

dilema
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andy75

Data înscrierii: 05/Ian/2008

MesajTrimis: Lun Mar 03, 2008 10:13 am    Titlul subiectului: dilema Răspunde cu citat (quote)

nu stiu ce sa fac?Eu sint impreuna cu sotul meu de 2 ani si facem dragoste odata la o luna chiar si doua eu nu pot sa traiesc asa macar odata la saptamina nu? sau cer prea mult?Am vb si cu el dar din pacate numai atunci se simte cand ii spun eu m-am saturat sa tot sa-i spun nu stiu ce sa fac m-am gindit cel mai bine ar fi sa divortez pt ca eu numai pot voi ce sfat imi dati?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Lun Mar 03, 2008 11:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca a cam disparut focul dintre voi doi sau pur si simplu aveti probleme de orice natura(financiare,etc..),adica sunteti stresati.cel mai mult conteaza psihicul si poate ca a intervenit monotonia ceea ce nu e bine.cel mai bine ar fi sa faci ceva in sensul asta.sa iesiti din starea asta si sa inovati.acum exista tot felul de metode de a schimba ceva in viata sexuala...oricum,tu stii cel mai bine ce se intampla intre voi doi...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 12:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inainte de casatorie de cate ori o faceati ?
de cat timp va stiati inainte de casatorie ?
Sus
andy75

Data înscrierii: 05/Ian/2008

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 9:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

NE CUNOASTEM DE MULT DAR IMPREUNA SANTEM DE 2ANI ASEARA I-AM SPUS DE DIVORT CA SA STIE CA NU GLUMESC SI SA-MI DE-A O EXPLICATIE EL AZIS CA EU TOT TIMPUL MA CERT CU EL SI DE AIA NU ARE CHEF SI I-AM SPUS CA ATUNCI ARE PE ALTA,NU? NU ,CA NU ARE ORICUM NU-L MAI SUPORT

Ultima modificare efectuată de către andy75 la Mar Mar 04, 2008 10:06 am, modificat de 1 dată în total
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 9:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E ciudat ca un barbat sa nu doreasca sa faca dragoste de mai multe ori. De regula femeile sunt cele care sunt asaltate cu cereri de acest tip. Faptul ca faceti dragoste atat de rar ar trebui sa iti dea gandit. Eu cred ca are pe cineva, deoarece barbatii sunt morti dupa sex si nu pot rezista atata timp fara. Incearca sa ai o discutie calma cu el si sa afli daca are pe altcineva. Nu trebuie sa ameninti sau sa vorbesti urat pur si simplu incearca sa afli care e problema. E mai bine pentru amandoi sa stiti incotro sa va indreptati.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 4:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai exista o varianta.poate are pe altcineva.exista si posibilitatea asta
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 5:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.. tot nu mi-ai raspuns. inainte de casatorie cum era? faceati la fel sau de cate ori va intalneatzi? si .. s-a intamplat ceva de s-a schimbat asa? ca nu se poate ca peste noapte sa nu mai vrea sa aoiba relatii sexuale cu tine daca inainte nu era asa. Ori o femeie.. ori faptul cum spune el ca tu esti mereu cu gura pe el... sau o problema care nu vrea sa ti-o spuna...
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 5:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca dupa 2 ani de casatorie deja ati ajuns sa faceti dragoste la luna sau mai mult consider asta o adevarata problema.. daca acum la inceput e asa... mi incolo o sa fie si mai rar , si cred ca esti tanara si ai si tu nevoile tale...
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 10:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca vezi ca nu merge deloc,e cazul sa faci tu un pas daca el nu reactioneaza.n-are rost sa stai cu cineva doar pt ca esti casatorita sau de gura lui.trebuie sa meditezi asupra acestui lucru...intens
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

relatia sexuala este importanta intre 2 pers si mai ales cand cele 2 pers sunt tinere ca andy75. Inainte de a lua o decizie, si aici ma refer la cea de a divorta, treb sa stai de vb cu el... si intr-un mod serios. Nu treb sa te grabesti andy75... dar daca ati pleca cateva zile la munte? poate e stresat.. incordat... asa s-ar relaxa si mai departe stii tu.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asta am zis si eu,desyre,poate e stresat,desi nici asta nu e o scuza.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poate are omu un motiv intemeiat... si nu ii mai arde de nimic...
oricum e clar ca are ceva.. ori amanta, ori o pb.. orice... ceva.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da,ceva trebuie sa fie,dar ea insasi trebuie sa descopere asta,nu noi.in acest caz,sfaturile sunt de prisos!
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

noi nici nu am putea sa aflam
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 9:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sotul au are sigur o problema... cred ca nu il mai atragi ca o femeie... si esti doar mama copilului... are o amanta (tanara)... asta cred eu
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro