forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Alopexy - reduce caderea parului

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalina
Site Admin

Data înscrierii: 26/Feb/2006

MesajTrimis: Vin Feb 01, 2008 3:05 pm    Titlul subiectului: Alopexy - reduce caderea parului Răspunde cu citat (quote)

Am aflat ca exista un tratament foarte bun impotriva caderii parului. Este vorba de Alopexy, un medicament ce favorizeaza cresterea parului si care stopeaza in acelasi timp piederea podoabei capilare.
Alopexy se aplica dimineata si seara pe pielea capului, in special la nivelul zonelor unde problemele sunt mai accentuate. Tratamentul cu Alopexy ar trebui urmat cel putin 4 luni.
Cel mai bine este sa consultati farmacistul sau medicul dermatolog inainte de utilizare.
Daca ati apelat deja la Alopexy, astept parerile voastre.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

este un medicament care se gaseste in farmacii? chiar creste parul de la el? oare? immmmhhhhh, as fi incantata sa aud pareri de la cineva care a folosit!
Sus
deea1

Data înscrierii: 25/Aug/2008
Locație: bistrita

MesajTrimis: Mar Aug 26, 2008 12:56 am    Titlul subiectului: Re: Alopexy - reduce caderea parului Răspunde cu citat (quote)

Catalina a scris:
Am aflat ca exista un tratament foarte bun impotriva caderii parului. Este vorba de Alopexy, un medicament ce favorizeaza cresterea parului si care stopeaza in acelasi timp piederea podoabei capilare.
Alopexy se aplica dimineata si seara pe pielea capului, in special la nivelul zonelor unde problemele sunt mai accentuate. Tratamentul cu Alopexy ar trebui urmat cel putin 4 luni.
Cel mai bine este sa consultati farmacistul sau medicul dermatolog inainte de utilizare.
Daca ati apelat deja la Alopexy, astept parerile voastre.

pai, lai folosit? sti sigur ca merge? unde poate fi gasit (farmacii, supermarket, etc) si....cat costa?
Sus
cacao6

Data înscrierii: 03/Noi/2008

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 7:47 am    Titlul subiectului: .. Răspunde cu citat (quote)

fetelor eu am folosit alopexy si este cel mai bun si singurul tratament din lume la ora actuala care intr-adevar isi face efectul garantat. asta nu spun numai eu ci oamenii d stiinta am vazut si un documentar p discovery cu multi ani in urma in care spuneau ca substanta activa din alopexy numita minoxidil,este singura care impiedica pierderea parului din cauze hormonale(androgenetice).subst minoxidil se regaseste si in alte solutii ca alopexy cum ar fi hairgrow(acesta s gaseste in romania insa nu e la fel d bun ca alopexy) si regaine (care nu se gaseste in romania). alopexy nu se foloseste in alte tipuri de cadere a parului(cum ar fi din cauza vopselei, de stres etc) ci numai in caderea generata d dereglarile hormonale, din cauza hormonului masculin(androgenetism). alopexy ete bun si pt barbati pt cei care chelesc deci imaginati-va c bun este daca le stimuleaza cresterea parului barbatilor, care in mod normal n-ar avea nicio sansa sa ramana cu par p cap(cei predispusi chelirii). eu am folosit si folosesc alopexy, mie imi cadea parul ingrozitor de rau am ramas cu un sfert din par din cauza ca am hipotiroidie, o dereglare hormonala(testosteronul f crescut), eram ingrozita d caderea agresiva si rapida. folosind alopexy caderea parului mi s-a oprit intr-o luna adica in mult mai putin decat scrie p prospect, sint absolut uimita il folosesc de 4 luni iar parul nu imi mai cade absolut deloc la spalare pierd maxim 10-20 fire iar la pieptanat nu mai mult d 3-4 fire.tratamentul trebuie urmat un an de zile pt a avea efecte ff bune cum ar fi cresterea parului. daca tratam este intrerup in mai devreme de un an caderea parului revine cam la 3 luni de la stoparea tratamentului.de retinut este ca in prima luna am folosit solutia d 2 ori p zi iar apoi doar o data pe zi (nu se folosesc mai mult d 2ml / zi insa eu am depasit gramajul din disperare).tratamentul este absolut genial merita incercat oinsa trebuie avut rabdare sa fie folosit macar jumatate de an. va pup fetelor si va dores un par de vis:)
Sus
liana06toma

Data înscrierii: 05/Mar/2009
Locație: targu mures

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna, a mai folosit cineva Alopexy? Si eu m-am apucat de 3 zile.
Sus
deedee

Data înscrierii: 10/Mar/2009

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2009 12:10 pm    Titlul subiectului: Label.m de la Toni Guy Răspunde cu citat (quote)

Eu am folosit Peppermint Treatment de la Label.m- Toni Guy.Este ff tare si am vazut rezultatul de prima oara.Eu nu prea am incredere in remediile astea naturiste si nici in produsele din farmacii gen Vichy etc.Parerea mea este sa folosesti produse profesionale ca au alta concentratie decat cele din farmacii, supermarket.Produsul asta Peppermint Treatment e creat de cea mai mare Academie de la Londra- Toni Guy si de echipa lor artistica recunoscuta in toata lumea.Cum sa n am incredere in oamenii astia care pe langa faptul ca au creat produsele pt toate necesitatile firului de par ei sunt sponsori oficiali ai Saptamanei Modei de la Londra.Ei sunt de peste 100 de ani pe piata asta.Cum sa n am incredere in Toni Guy si sa am incredere in sutele de mii de produse no name care apar ca ciupercile dupa ploaie.Fetelor nu v ati saturat de minciuni si reclama falsa?
Eu una am rezultate cu produsul acesta, nu e scump si sunt multumita
Sus
radiana333@yahoo.com

Data înscrierii: 08/Mar/2011
Locație: CALARASI

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2011 4:12 pm    Titlul subiectului: alopexy Răspunde cu citat (quote)

vreau sa va spun ca folosesc de 8 luni acest produs pe care il cumpar de la farmablu. eu mi am decolorat parul si mi a cazut ceva la vremea respectiva. nici un alt produs nu a functionat in cazut meu ca acesta. dupa 5 luni in care l am folosit fara intrerupere am vazut fire de par o gramada care la inceput sunt mici de tot si care cu timpul devin fire puternice. vi l recomand cu toata seriozitatea dar va spun ca trebuie sa va tineti de el zi de zi. cu el ma dau cand ma trezesc si seara la culcare. sa stiti ca vreo 4 luni nu prea se vede nimic trebuie multa rabdare, dar intradevar merita.oricum parerea mea este ca indiferent cat ar fi de rar sau de deteriorat parul in 2 ani se reface complet cu alopexy. vreau sa i multumesc frumos lui cacao6 care mi a dat increderea sa incep folosirea acestui produs. o primavara minunata! :lol:
Sus
anada

Data înscrierii: 18/Sep/2011

MesajTrimis: Dum Sep 18, 2011 9:07 pm    Titlul subiectului: alopexy Răspunde cu citat (quote)

radiana, eu folosesc de aproape 3 luni alopexy, dar nu am niciun fel de rezultat...sunt f dezamagita! am citit mesajul tau si am mai prins un pic curaj vazand ca u ai avut efecte cam dupa 5 luni. te rog mult, poti sa imi dai mai multe amanunte legate de acest subiect?
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Mar Oct 25, 2011 3:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar nu stiam de acest tratament, deci merege....bine poate am sa-l incerc si eu...
Sus
Camy2012
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mai 18, 2012 10:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa dau atatia bani pe tratament atata timp....si abia dupa 5 luni sa aibe efect??? stiti de cate ori ma spal eu pe cap pe saptamana?? de 3 ori.. daca facem un calcul cu cele 5 luni nu prea iesim in castig.
Sus
Sophia91
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 12, 2012 2:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

L-ai folosit? este bun ? de unde se poate procura ? Very Happy
Sus
b37dra

Data înscrierii: 12/Feb/2013

MesajTrimis: Mar Feb 12, 2013 11:59 am    Titlul subiectului: Alopexi 5% Răspunde cu citat (quote)

Buna,ma numesc Radu si am 31 ani
Un prieten foloseste alopexi 5% si dupa 4 luni am vazut o schimbare a parului(mai mult,mai des,etc) si am hotarat sa incerc si eu
De 1 luna folosesc alopexi 1 ml dim si 1 seara,am facut o poza scalpului in prima zi si acum dupa 1 luna,rezultatul este vizibil,bine eu nici nu am chelie doar ca se rarise parul
Intrebarea mea este,cat timp trebuie folosit acest tratament?cineva care are surse de la un doctor(prietenul mi a spus ca normal 1 an de zile,5 luni pauza si pe urma reincepi tratamentul pt 6 luni)
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro