forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Corpul si sarcina

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Lun Ian 21, 2008 9:35 am    Titlul subiectului: Corpul si sarcina Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranta perioada sarcinii este una stresanta din multe puncte de vedere. Schimbarile pe care le sufera corpul (atat interior, cat si exterior) pot afecta psihicul viitoarei mame. Ce folositi pentru a va simti mai bine, pentru a va simti frumoase in aceasta perioada?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
smile

Data înscrierii: 10/Iun/2007

MesajTrimis: Mar Iul 15, 2008 10:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am trecut prin experienta asta dar cred ca totul pleaca de la atitudine si de la felul cum pui problema. E bine sa nu vezi sarcina ca pe o boala, ca pe o povara ci sa realizezi ca este cea mai frumoasa perioada din viata unei femei si ca pe parcursul sarcinii femeile au o frumusete aparte. Nu cred ca cele cateva kilograme in plus te pot face sa te simti rau cand tu vei aduce pe lume o alta viata. Daca sarcina decurge fara probleme totul e cat se poate de frumos. Eu asa gandesc si cred ca asta imi va prinde bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro