forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Tratamentul in Caderea parului - Ingrijirea parului

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
VIATA-SANATOASA

Data înscrierii: 26/Noi/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 09, 2008 12:18 pm    Titlul subiectului: Tratamentul in Caderea parului - Ingrijirea parului Răspunde cu citat (quote)

Tratamentul in Caderea parului - Ingrijirea parului:

- daca folositi un uscator de par, trebuie utilizata o caldura moderata iar distanta fata de par ar trebui sa fie de cel putin 15 cm
- daca va spalati des pe par utilizati sampoane indicate pentru utilizare frecventa
- daca aveti parul gras sau par care se ingrasa rapid dupa spalare se recomanda utilizarea de sampoane specifice
- daca aveti par uscat, fragil, deshidratat, moale sau va vopsiti trabuie sa utilizati un sampon bland care ajuta la hidratarea si regenerarea parului iar acesta trebuie urmat obligatoriu de un produs cum ar fi balsamul sau crema de par pentru refacerea tonusului si texturii
- schimbati-va stilul de viata, evitati stress-urile majore, respectati o dieta variata si echilibrata care sa furnizeze cantitatea necesara de vitamine, oligoelemente si minerale esentiale pentru un par sanatos si rezistent.

ATENTIE !!!

- firele de par care incep sa se deterioreze si mor se desprind din foliculul pilosebaceu si cad dupa aproximativ 60 de zile asadar eficacitatea unui produs de stimulare a cresterii parului apare doar dupa 2-3 luni de tratament neintrerupt
- in cazul unor rezultate favorabile, pentru mentinerea efectelor se recomanda continuarea tratamentului in doze mai mici, de intretinere pentru o perioada de 3-6 luni iar curele trebuie repetate cel putin o data pe an, in caz contrar pot apare recidive
- nici un procedeu terapeutic nu este eficient 100%, de aceea de cele mai multe ori trebuie abordate mai multe terapii concomitent
- nici un procedeu terapeutic nu poate stimula foliculii pilosi atrofiati complet care nu mai au practic nici o resursa interna de refacere, de aceea terapia nu poate fi aplicata pe o alopecie cicatriceala, adica pe o cicatrice de la nivelul pielii capului pe care nu exista par pentru ca nu va aparea nici un rezultat vizibil.

bgy.jpg
 Description:
Tratamentul in Caderea parului
 Filesize:  4.01 KB
 Viewed:  12894 Time(s)

bgy.jpg

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o masca / tratament ceva nu exista?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirici

Data înscrierii: 06/Mar/2009

MesajTrimis: Vin Mar 06, 2009 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

virtuala a scris:
o masca / tratament ceva nu exista?

Ba da. Poti incerca cu incredere Peppeermint Treatment din gama Label.M. Il gasesti in saloane;) Succes!
Sus
ioana_myna

MesajTrimis: Sâm Mar 07, 2009 6:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu folosesc L'Oreal gama profesionala adica achizitionata din saloane. De astfel am observat ca tot ce cumperi din saloane au o alta concentratie. Sau cel mai bun tratament natral uleiul de masline. Garantat da rezultate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
deedee

Data înscrierii: 10/Mar/2009

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2009 12:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu am Folosit Peppermint Treatment de la Label.m mi l a recomandat coafeza mea si imi plac ff tare.Se gasesc doar in saloane.Stiu ca Label.m este singura gama de produse profesionale de la Toni Guy de la Londra.Astia sunt ff smecheri in lume chiar am incredere si rezultate.
Loreal e mic pe langa Toni Guy.Eu stiu ca sunt de putin timp pe piata.
Mirici tie cum ti s a parut produsul?
Sus
Mirici

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2009 3:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deedee a scris:
si eu am Folosit Peppermint Treatment de la Label.m mi l a recomandat coafeza mea si imi plac ff tare.Se gasesc doar in saloane.Stiu ca Label.m este singura gama de produse profesionale de la Toni Guy de la Londra.Astia sunt ff smecheri in lume chiar am incredere si rezultate.
Loreal e mic pe langa Toni Guy.Eu stiu ca sunt de putin timp pe piata.
Mirici tie cum ti s a parut produsul?

Produsul mi se pare extraordinar. Il folosesc de putina vreme, dar pot sa spun ca deja nu imi mai cade parul...ma rog, mai cad cateva fire, dar nu ca inainte"in cantitati industriale". nu mai renunt la el nici in ruptul capului:D Chiar se simte ca sunt profi!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro