forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Emotii la interviu?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> CV, scrisoare de intenție, interviu
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Oana L
Vizitator

MesajTrimis: Vin Aug 18, 2006 11:41 am    Titlul subiectului: Emotii la interviu? Răspunde cu citat (quote)

Buna,
As vrea sa-mi spuneti ce sa facem sa nu mai avem emotii la un interviu. Desi am fost la mai multe interviuri la care am avut sau nu emotii, mai mult sau mai putin. Insa sapt.trecuta am fost la un nou interviu si ca nicio data am avut atat de multe emotii ca nu mai stiam sa zic mai nimic. Bine inteles ca nu e bine.
Inca nu am primit raspunsul, dar nu cred ca ma vor accepta.
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 8:30 am    Titlul subiectului: Emotii Răspunde cu citat (quote)

Si mie mi se intampla la fel. Dar la un interviu emotiile fac mai mult rau decat bine. Din cauza lor nu ne mai amintim lucruri pe care le stim bine, nu putem lega propozitii, ne balbaim etc. Eu zic sa privesti asa lucrurile:daca nu iei concursul respectiv de ce sa si emotii?daca il iei de ce sa ai emotii? Trebuie sa fii sigura pe tine, sa ai incredere in fortele tale pentru ca asta conteaza in primul rand. Trebuie sa faci impresia unui om puternic.Succes pe viitor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirelush

Data înscrierii: 04/Sep/2007

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2007 8:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am observat ca am aemotii la interviu daca in sinea mea stiu ca postul respectiv este peste ceea ce pot eu. Wink Am emotii sa nu ma intrebe ceva si sa ma fac de ras. Laughing

Daca te duci cu gandul ca nu ai nimic de pierdut chiar daca nu te accepta, or sa fdispara si emotiile.
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Vin Mar 07, 2008 3:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acum aproape 2 ani la facultate am facut un astfel de exercitiu. tin sa mentionez ca sunt inca studenta la jurnalism. In primul rand trebuie sa fii sigura pe tine si sa nu stai prea mult sa te gandesti la un raspuns. Timpul pe care il faci tu gandindu-te la raspuns, il face pe angajator sa nu te priveasca cu ochi buni. Un alt lucru imp la un interviu : ce faci cu mainile. daca ai un pix in mana ai intentia sa-l tot invartesti din cauza emotiilor... din cauza ca te-a intrebat ceva si nu stii ce sa-i raspunzi. Faptul cum te asezi pe scaun este iar f imp. Aseaza-te si trage scaunul cat mai aproape de masa celor care intervieveaza si vorbestele incet, dar nu in soapta.
cand am terminat liceul am fost cu un amic sa se angajeze ca ajutor de bucatar la un bar-restauant in centru. Eu vroiam doar sa-l insotzesc dar patroana m-a intrebat pe neasteptate daca as fi interesnta de un post de ospatar, i-am spus ca da. dar doar pe perioada vacantzei. Nu am vrut deloc 100% sa ma angajeze si i-am vorbit fara emotii, fara balbaieli, ca si cum eram sigura pe mine... m-a sunat acasa si mi-a spus cand sa ma prezint in prima zi de munca, dar i-am spus ca nu ma mai angajez.
Eu cand stiu ca treb sa ma duc undeva, la un interviu.. imi ies toate balbaielile din gura.. dar asa l-am luat cu 10 Smile
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 11:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

este imposibil sa nu ai macar un gram de emotii la un interviu,doar suntem oameni,nu?
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 3:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, normal
treb sa stii sa le stapanesti si sa nu fie ele mai mari decat tine.
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 9:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1) apelezi la pile si scapi de emotii
2) cel care este in fatza ta, considera-l egal cu tine si nu vei avea emotii, nu te gandii ca o sa fie seful tau, doar un coleg.
Sus
lauraneacsu

Data înscrierii: 12/Mai/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 13, 2008 3:18 pm    Titlul subiectului: Re: Emotii laura neacsu Răspunde cu citat (quote)

si eu am emotii dar nu cred ca exista ceva si daca ne impunem tot nu vom reusi ca asa este omul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 15, 2008 10:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

emotiile sunt constructive
Sus
Codruta

Data înscrierii: 27/Mar/2012

MesajTrimis: Mar Mar 27, 2012 10:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mereu am emotii la interviuri dar incerc sa nu arat acest lucru si sa ma calmez:d
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> CV, scrisoare de intenție, interviu Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro