forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

10 "trucuri" care taie foamea
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
VIATA-SANATOASA

Data înscrierii: 26/Noi/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 09, 2008 12:04 pm    Titlul subiectului: 10 "trucuri" care taie foamea Răspunde cu citat (quote)

1)Sunteti invitate la masa. Inainte de a pleca de acasa, luati o lingura de lapte praf si lasati-o sa se topeasca in gura. „Bomba” cu albumina taie pofta de mancare.

2)Serviti la masa apa cu cateva cuburi de gheata (intr-o cana). Reduce automat consumul de vin si de bere.

3)Evitati combinatia dulce-sarat, pentru ca produce pofta de mancare.

4)Beti in fiecare dimineata, pe stomacul gol, un pahar de apa cu o lingurita de otet de mere. Este diuretic, dezintoxicant si intensifica arderea grasimilor.

5)Inainte de a servi supele sau sosurile preparate de dvs., inlaturati stratul de grasime.

6)Mestecati bine mancarea. Cei care o inghit repede inghit si mult aer si se simt balonati.

7)Dupa o masa copioasa, consumati in loc de digestiv (alcool), o ceasca de ceai de menta. Economisiti cel putin 60 kcalorii.

8)Renuntati la lichioruri dulci si la bauturi aperitive. Nu consumati decat vin alb sau rosu. Iar in privinta sampaniei, trebuie evitata cea dulce, care contine mai mult zahar.

9)Planificati-va cel putin 30 de minute pentru fiecare masa principala. Mancati incet, pentru ca senzatia de saturatie se instaleaza abia dupa 15-20 de minute. Cei care nu tin seama de asta mananca prea mult.

10)O ceasca de zeama de supa sau o portie de salata de legume potolesc foamea. Veti manca mai putin din felul principal.

682529_trashbox.jpg
 Description:
 Filesize:  11.98 KB
 Viewed:  19740 Time(s)

682529_trashbox.jpg

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006

MesajTrimis: Mie Ian 30, 2008 11:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oare otetul ala de mere nu face rau? gastrita, chestii de-astea? eu asa cred! chiar daca e de mere!?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Feb 23, 2008 2:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un truc pe care il stiu de la mama desi nu l-am pus in aplicatie, dar o sa-l pun de acum in colo este sa bei o cana de apa inainte de masa. Reduce pofta de mancare pentru ca stomacul se umple.
Nu, eu nu cred ca face rau, oricum mie imi place zeama de la castravezii acrii Smile o beau asa Smile pe cea din comert, cea facuta in casa nu am incercat
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sfaturi bune zic eu
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 8:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

azi aproape am golit borcanul de castraveti si am baut zeama.. am mai lasat putina ca mai erau 2 castraveti acolo.. si le-am lasat si lor Smile
nu stiu daca imi face rau, ideea e ca dupa ea ai bea numai apa .. si oricum se recomanda 2 l pe zi.. ceea ce eu nu rusesc niciodata
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 5:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oricum,zeama de castraveti e f buna.pacat ca iti vine sa bei 10 litri de apa dupa ea.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand am citit "zeama de castraveti" mi-a venit apa in gura. jur. ma duc sa beau apa .. mai spuneti ca poate asa imi faceti pofta si beau si eu macar 1 L pe zi, nu 2.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 8:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa papi crispy si ai sa vezi cata apa bei dupa ele.doamne!sunt ingrozitor de iuti...
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 18, 2008 11:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am zis ca o sa bea apa inainte de fiecare masa dar uit... si imi e asa de greu sa ma ridic de la masa dupa ce m-am asezat Smile
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 4:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu beau apa si inainte si dupa si de asta pap asa de putin pentru ca stomacul e deja plin si nu mai incape prea mult
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 12:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand eram mica si nu vroiam sa mananc, varsam cioarba la loc si beam multa apa ca sa vada ca am stomacul plin si ca am mancat.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 11:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu puneam restul in oala si mancam doar cateva linguri:))
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 5:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un truc e sa-ti iei gandul de la mancare, dac te gandesti la ea o sa ti se faca foame
dute la cumparaturi , dupa ce ai mancat
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 3:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

desyre a scris:
un truc pe care il stiu de la mama desi nu l-am pus in aplicatie, dar o sa-l pun de acum in colo este sa bei o cana de apa inainte de masa. Reduce pofta de mancare pentru ca stomacul se umple.
Nu, eu nu cred ca face rau, oricum mie imi place zeama de la castravezii acrii Smile o beau asa Smile pe cea din comert, cea facuta in casa nu am incercat

Zeama aceea de care zici tu are f multa sare, ce te face sa retii apa in corp.
Vezi cata bei! Wink
Sus
Al1nutza

Data înscrierii: 04/Apr/2008
Locație: Torino

MesajTrimis: Vin Apr 11, 2008 9:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"ro" ai mare dreptate...eu va sfatuiesc sa mancati/beti mai putin sarat/condimentat caci ele nu va lasa sa slabiti.Si ar mai fi ceva,incercati sa va puneti mai putina mancare in fata,reduceti la jumatate.Nu trebuie sa mananci pana nu mai poti,ci doar sa iti treaca senzatia de foame.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro