forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Calcaie uscate
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Oana L
Vizitator

MesajTrimis: Vin Iun 02, 2006 4:24 pm    Titlul subiectului: Calcaie uscate Răspunde cu citat (quote)

Cum vine vara, cum incep problemele: cand incep sa ma incalt cu saboti sau cu orice, dar fara sa am calcaiul acoperit, mi se usuca pielea de pe calcaie f.tare. Daca incalt adidasi, imi trece. De ce?
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mie Sep 13, 2006 9:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca un tratament cu vitamina A. Cea mai rapida varianta este cea cu fiole, dar pentru intretinere foloseste pereparatele pe baza de catina (uleiri sau solutii hidralcoolice) de la magazinele naturiste. Si bea multa apa.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 16, 2007 11:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merci mult, apa am inceput sa beau ca niciodata, adica acum chiar beau 2 L pe zi (asa cum e normal) chiar si 3L. Incerc cu vitamina A si sper sa mearga. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tweedy

Data înscrierii: 08/Iul/2007

MesajTrimis: Dum Iul 08, 2007 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru calcaie foloseste cu incredere Hemel for Heels – crema pentru calcaie,o super crema care iti va rezolva in cateva zile problema calcaielor uscate.
Sus
diana13

Data înscrierii: 04/Sep/2007

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2007 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu am problema asta... dar nu numai la calcaie, ci si la degetele mari de la picioare... eu folosesc piatra ponds.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 8:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, dar piatra ponce nu cumva usuca si mai rau? eu asa cred, sfatul meu ar fi sa nu mai folosesti piatra ponce, ca nu prea face bine. pup
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 12:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

piatra ponce nu usuca ci curata celulele moarte de pe calcaie. Asa ca folosirea ei este chiar indicata...
Sus
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 12:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici eu nu cred ca face rau.. pt ca si cei de la avon am vazut ca au bagat-o in catalog. Si sa nu uitam si ca bunicii nostrii o foloseau...
eu am de la avon Foot works.. e buna
ti se usuca pielea ca intra in contact cu aerul si cu praful..
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 1:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o colega de la spital o folseste pt maine.. ce mai rad de ea dar daca ii e buna.. dar ma amuza de cate ori imi amintesc
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 1:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oana.. mai era un sub deschis. calcaie uscate.. e cam aceasi problema..
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 5:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

probabil ca nu a vazut
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 6:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poate .. la asta m-am gandit si eu.. si tocmai de asta i-am scris ca data viitoare sa se uite mai cu atentie...
prob asta cu calcaile nu o avem doar noi fetele, si barbatii patesc la fel cand umbla prin vant si praf.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cel mai bine e sa stai cu picioarele in apa cu putin ulei de masline
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 3:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

omul poate avea calcaile caprapate datorita incaltzamintei nepotrivite ca marime sau montura. Femeile care intra la menopauza mai sufera de problema asta. (calcaiele cu crapaturi care sangereaza).
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

laptele ala rosu de la garnier f bune pt piele uscata/crapata
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea corpului Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro