forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Un ten de invidiat
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Oana L
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mai 17, 2006 4:10 pm    Titlul subiectului: Un ten de invidiat Răspunde cu citat (quote)

Nu stiam de ce are mama tenul asa de curat si de fin: am aflat, nu de mult: se spala pe fata de cate ori isi aduce aminte cu lapte dulce proaspat. Fac acelasi lucru, cam rar, dar va garantez: MERITA
Sus
resina_me
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iul 11, 2006 4:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stiam si eu ca laptele e super!eu de exemplu ma demachiez cu lapte dulce,pentru ca am un ten sensibil,si e singura cale ca sa nu ma irit! Laughing
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mie Aug 16, 2006 1:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lapte fiert sau nefiert? Laughing
Sus
Oana L
Vizitator

MesajTrimis: Vin Aug 18, 2006 11:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lapte nefiert, proaspat.
Sus
magda28

Data înscrierii: 25/Sep/2006

MesajTrimis: Lun Sep 25, 2006 7:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va recomand si masajul facial si tratamentele de intretinere. Eu ma duc aici (http://www.bodyland.ro/) si ma simt super bine...am un ten super dp fiecare tratament iar masajul este o binecuvantare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rose

Data înscrierii: 17/Oct/2006

MesajTrimis: Mar Oct 17, 2006 1:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiti un tratament eficient pentru un ten sensibil la schimbarile de temperatura?Am mari probleme in aceasta perioada.Sad
Sus
silvia

Data înscrierii: 03/Noi/2006

MesajTrimis: Vin Noi 03, 2006 1:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu am pielea sensibila si mai ales toamna si iarna imi da mare bataie de cap. Cosmetologul meu mi-a spus sa-mi schimb crema hidratanta pe una nutritiva, sa beau cel putin 1l de apa zilnic, sa nu consum cafea etc.. Parca e ceva mai bine acuma..oricum ma stradui pe cat e posibil sa evit frigul Sad
Sus
silvia

Data înscrierii: 03/Noi/2006

MesajTrimis: Vin Noi 03, 2006 1:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar iata ce mai vreau io sa va intreb..MAI ALES fetele cu o piele sensibila, ce crema de fatza folositi? poate stiti ceva mai bun k mine Wink de ceva vreme imi iau Yves-Rocher, parca nu e rau, inainte eram fidela produselor de la Vichy.. dar voi?
Sus
kiki

Data înscrierii: 19/Feb/2007

MesajTrimis: Mie Feb 21, 2007 1:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

parerea mea ca cea mai buna crema este de la gerovital.am incercat gerovital H3.si nici nu este atat de scumpa
Sus
mirea_ionela

Data înscrierii: 27/Feb/2007

MesajTrimis: Mie Feb 28, 2007 1:40 pm    Titlul subiectului: folosti produse AVON Răspunde cu citat (quote)

Ma numesc MIREA IONELA SUNT DIN CONSTANTA,si asi vrea sa va spun ca tratamentul de ingrijire indiferent de tipul de ten este format din trei pasi;DEMACHIERE ;TONIFIERE;CREMA;si dimineata si seara .... Eu folosesc produse AVON si sunt multumita,pt ca respect exact perioada de tratament care trebuie facut si asa produsul da rezultate.....folositi produsele exact cum scrie .....LA MULTI ANI...PENTRU LUNA MARTIE....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
manzi

Data înscrierii: 04/Mar/2007

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 10:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reguli de aur :
alimentatie santoasa ( multe fructe si legume )
niciodata nu dormim cu machiaj
folosim produse potrivite tipului de ten
Sus
manzi

Data înscrierii: 04/Mar/2007

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 10:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pt Silvia : eu folosesc toata gama Vichy ; este destul de scumpa dar merita
nu ai spus de ce ai renuntat la Vichy; pt mine sunt minunate
Sus
Simoniqe26

Data înscrierii: 01/Mar/2007

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2007 7:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce facem cu ridurile de expresie din jurul ochilor? eu am deja si nu le suport, am auzit ca uleiul de migdale dulci ar fi bun, nu stiu ce sa mai incerc, imi puteti da un sfat VA ROG FRUMOS!!!! Multumesc!
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2007 3:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oana L a scris:
Lapte nefiert, proaspat.

o merge si din ala la cutie sau la punga?sau trebuie sa iau de la tarani?
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2007 10:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sincer nu stiu ce sa zic, mama folosea chiar lapte proaspat de la tara. aici cred ca e o problema, mai ales acum cu Uniunea Europeana in care ne-am bagat..... Very Happy Very Happy Very Happy iti dai seama Crying or Very sad

Ultima modificare efectuată de către Oana la Lun Apr 02, 2007 8:46 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro