forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

dieta elvetiana

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Nikyta

Data înscrierii: 29/Iul/2007
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 11:27 pm    Titlul subiectului: dieta elvetiana Răspunde cu citat (quote)

Buna! Sunt noua pe aici si tare multumita de site. Totusi as avea nevoie de putin ajutor. Imi puteti da mai multe detalii privind dieta elvetiana? Si anume ce cantitate din fiecare aliment trebuie consumata zilnic si la ce intervale orare?
Multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexa

Data înscrierii: 30/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 30, 2007 1:53 pm    Titlul subiectului: Dieta elvetiana Răspunde cu citat (quote)

De obicei micul dejun e pe la 8 sau 9, pranzul pe la 13...iar cina pe la 6... Smile Iar cu alimentele nu prea stiu cum e. Ai putea sa mai cauti pe net despre dieta elvetiana sau poate iti va spune cineva Very Happy
Sus
diana13

Data înscrierii: 04/Sep/2007

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2007 8:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu am auzit de ea... imi poate spune si mie cineva un meniu? nu o gasesc nicaieri...
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Noi 21, 2007 10:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici eu Sad
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Feb 23, 2008 2:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dieta elvetiana

Regimul elvetian este o dieta echilibrata , insa foarte stricta. Duce la pierderea a 5 kilograme in 2 saptamani.

Este bine de tinut vara si toamna deorece se gasesc din abundenta fructe si legume.

DE RETINUT: Cina trebuie nu trebuie luata mai tarziu de ora 19.

Zilnic:

200-300gr carne de vita sau peste (fiarta)
2 oua
2 pahare lapte batut
50 gr de paine neagra ( 1 felie)
legume si fructe proaspete (exclus pere si prune la o masa)
50 gr branza de vaci

daca ati fi dat macar un seach pe google sau chiar pe acest site ati fi gasit-o
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 11:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se recomanda primavara si toamna. Trebuie pastrata cu strictete daca vrei rezultate.
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 4:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de ce primavara sau toamna? de unde stii tu asta? unde ai vazut? adv e ca nu am cautat cand se tine.. dar nu inteleg de ce doar in 2 anotimpuri... poti sa imi explici, daca tot ai facut aceea afirmatie.... sau ai vazut pe vre-un site si ai luat informatia ca atare?
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 10:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

durusoctavia a scris:
Se recomanda primavara si toamna. Trebuie pastrata cu strictete daca vrei rezultate.

Merci mult!
Sus
desyre

MesajTrimis: Sâm Mar 01, 2008 10:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oana, de ce iei o informatie fara sa o verifici? Daca informatia nu e buna?
Sus
Sonia_vrs
Vizitator

MesajTrimis: Joi Iul 26, 2012 2:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu pare foarte greu de tinut dar sa mananci in fiecare zi aceleasi alimente ti se cam ia
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Diete Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro