forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum sa ne hidratam parul pe timpul verii?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
madalina

Data înscrierii: 04/Iul/2007

MesajTrimis: Lun Iul 16, 2007 4:52 pm    Titlul subiectului: Cum sa ne hidratam parul pe timpul verii? Răspunde cu citat (quote)

Eu stiu ca pentru a avea un par hidratat este bine sa bem multe lichide si sa folosim mastile obtinute din amestecuri de minerale si alge. Voi ce anume folositi pentru un aspect sanatos al parului? Care produse vi se par cele mai bune?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucia

Data înscrierii: 15/Sep/2007

MesajTrimis: Sâm Sep 15, 2007 2:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

folosesc un ser pt varfuri deteriorate de la avon .. iar ca sampon folosesc Garnier Long & Strong ..
Sus
adelina_luciana

Data înscrierii: 29/Sep/2007
Locație: brasov

MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 3:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu folosesc un ser pt varfuri deteriorate si despicate d ela faberlic,masca o data pe saptamana,si vitamine de la eurovita Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu am folosit nimic pe timpul verii, dar o sa tin cont de sfaturile voastre Wink
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 06, 2008 6:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand va duceti la bazin.. piscina sa fa spalati cu apa mirelata pe cap.. la plecare ca daca intri si iesi nu se merita, am citit undeva.. nu am incercat-o, pt stralucire.. sa dai sarea jos... nu mai stiu pt ce era asta buna, dar ceva rau nu o sa va faca
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cu o masa pt revigorare
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eram azi la facultate si o profa o intreba pe o colega ce ii face la par de il are asa. Colega are un par bogat si des si ondulat si lung si stralucitor si cum vrei. Raspunsul ei a fost simplu: folosesc numai produse profesionale. Ea are parul asa.. hidratat tot anul, deci ceea ce facem vara e bine sa facem mereu.. cred ca e bine ca vara sa-l ferim pe razele acelea ucigatoare.
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 10:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am folosit nimic...Bine in afara de produsele obisnuite de ingrijire a parului, pe care le folosesc si vara si iarna.
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am auzit de o masa buna facuta in casa: ulei recin+galbenus on+zeama lamaie pt vitalitate si hidratare
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

parul daca s-a obijnuit cu o masca, trebuie sa i-o dai mereu.
Eu zic ca acesti masti pt par sa fie folosite din cand in cand nu mereu.. Ce ar insemna ca masca ulei recin+galbenus on+zeama lamaie sa o folosesc in fiecare zi? Oare dupa un anumit timp efectul sa nu mai fie cel de la inceput?
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 7:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pana la urma parul trebuie ingrijit la fel indiferent de zi sau de sezon.si daca parului ii merge bine cu ceva nu are rost sa-i schimbi tratamentul doar pt ca a aparut ceva nou
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 6:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, dar omu cand vede un produs nou pe piata crede ca e si mai bun si il ia sa-l incerce.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 11:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se poate.aici depinde de fiecare persoana in parte
eu nu sunt asa.imi face bine ceva continui cu acel lucru,nu incerc mereu altceva
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 5:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

faci parte dn grupul restrans. si eu incerc cand apare ceva nou pe piata , dar la mancare
Sus
LauraEla

Data înscrierii: 27/Mai/2010

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi nu foarte multe dintre noi acorda atentie acestui lucru, eu am facut-o prima oara vara trecuta ( pentru ca inainte cu o vara parul meu aproape se distrusese de la poluarea din timpul verii, soare, apa sarata aerul umed, fumului de pe strazi etc) si am simtit diferenta.

Cosmeticiana mea mi-a explicat ca produsele pentru par speciale pentru perioada verii sunt mult mai bune decat cele obisnuite ( nu invers cum credeam eu). Pe langa proprietatile pe care le au de obicei au si un scut UV, un plus de vitamine etc.

Pentru vara asta am ales setul profesional Define Sublime de la Keune ( sampon, balsam, oil, serum). M-a costat 320 lei, dar am in el tot ce imi trebuie inclusiv pentru corp ( uleiul e bun si pt corp) si am avut si o surpriza fffff placuta
Noua femeilor ne plac cadourile, ei bine am primit odata cu setul o pereche de ochelari de soare Polaroid ( am fost in magazin la Polaroid sa vad ce pret au si am ramas perlex -200 lei! ). Au lentile speciale pentru soare puternic si husa antisoc. Super promotie!
Va dau si voua pontul profesionalcosmetics.ro

In concluzie, astept parerile voastre. Voi faceti ceva special pt par pe timpul verii?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea părului Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro