forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

razbunare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
0745932170

Data înscrierii: 18/Iun/2007

MesajTrimis: Lun Iun 18, 2007 12:12 am    Titlul subiectului: razbunare Răspunde cu citat (quote)

subsemnatu tip am avut o prietena care m-a costat in 6 luni 25 de milioane pe care i-am investit sub cerinta sa se marite cu mine

dupa 6 luni tipa m a parasit; de ce? parintii ei au sfatuit-o (cititi asu determinat-o)

as vrea sa ma razbun pe babcii ei, da' nu o razbunare ordinara si dura, ci ceva extrem de fin, ca sa nu se stie ca vine de la mine, dar sa i afecteze intreaga viata...si cand zic razbunare nu ma gandesc la ceva fizic ci la ceva mental-filosofic

cum sa procedez?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
carmella

Data înscrierii: 24/Aug/2007

MesajTrimis: Vin Aug 24, 2007 6:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cea mai buna razbunare este sa iti gasesti o persoana cu care sa fii si cu care sa te simti bine, astfel incit sa nu te mai gindesti la trecut ci la viitor! Incearca sa nu mai traiesti cu senzatia ca ai investit nu stiu ce sume de bani. Traieste, pur si simplu relatia respectiva si nu mai aduce banii in prim-plan! Cit despre suma investita... crede-ma, mie mi se pare o nimica toata. Adica 4 milioane pe luna? Ce inseamna asta? 2 iesiri la munte si o seara intr-un club? Mai bine nu te mai concentra la bani ci la relatie. Poate e mai scump, poate mai ieftin, dar sigur e mai satisfacator! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirelush

Data înscrierii: 04/Sep/2007

MesajTrimis: Mar Sep 04, 2007 8:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar tu credeai ca daca "bagi in afacere" 25 de milioane gata? E a ta? Din start ai procedat gresit si imi pare rau sa o zic, dar parca ai cerut asta...

Acum cel mai bine e sa fii atent ce faci data viitoare si uit-o pe fata asa.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Feb 07, 2008 6:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe viitor mult mai multa atentie si nu inteleg de ce tb sa te casatoresti neaparat cu ea, era o conditie? adica tu investeai in ea si o legai de tine? eu zic ca nu ai procedat bine deloc, mai intai tb sa cunosti persoana iubita si apoi vezi care e treaba (exceptii dragostea la prima vedere si interesul)
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Feb 23, 2008 3:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe ce anume ai cheltuia bani aia? si cati ani daca nu te superi?
razbunarea e arma prostului, tu asta vrei sa fi, un prost?

cred ca ti dai seama ca aici nu o sa gasesti un raspuns care o sa iti dea vreo idee, ci doar pareri care vor sa te faca sa iti schimbi parerea.
Daca ea s-a luat dupa parintii ei si nu dupa tine, demonstreaza faptul ca nu te merita. bafta
Sus
andy75

Data înscrierii: 05/Ian/2008

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 11:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RAZBUNAREA E ARMA PROSTULUI,nu tine
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 5:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o fi arma prostului daca dupa ce te razbuni te simti asa de implinit... in momentul acela ti se pare asa dulce razbunarea incat nu regreti
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu razbunarea este solutia...gandeste asa...totul se plateste pe lumea asta mai devreme sau mai tarziu...ai incredere si ai sa vezi ca v-a platii cine trebuie
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

0745932170, daca ai vrea sa stii parerea mea despre tine este urmatoarea; sub acesta pe tine nu te-a interesat prea mult... l-ai deschis sa vazi daca cienva iti da vreo idee sau cineva iti impartaseste ideea de razbunare. Pt mine acest sub este ca si inchis din moment ce 0745932170, care a deschis sub l-a abandonat.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 12:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

saracul.are inima innegrita de durere si suferinta si probabil nu mai poate rationa cum trebuie
Sus
avgustul

Data înscrierii: 29/Iul/2009

MesajTrimis: Mie Iul 29, 2009 5:52 pm    Titlul subiectului: Re: razbunare Răspunde cu citat (quote)

0745932170 a scris:
subsemnatu tip am avut o prietena care m-a costat in 6 luni 25 de milioane pe care i-am investit sub cerinta sa se marite cu mine

dupa 6 luni tipa m a parasit; de ce? parintii ei au sfatuit-o (cititi asu determinat-o)

as vrea sa ma razbun pe babcii ei, da' nu o razbunare ordinara si dura, ci ceva extrem de fin, ca sa nu se stie ca vine de la mine, dar sa i afecteze intreaga viata...si cand zic razbunare nu ma gandesc la ceva fizic ci la ceva mental-filosofic

cum sa procedez?

25. mil. in 6 luni? crezi ca e mult? 4mil. pe luna, cu ce ai hranit-o cu paie, apa si bataie? Ati facut si dragoste? fetele cer cam 2-3 mil pe ora asa ca nu te mai vaita ca ai iesit super ieftin fericitule...
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Vin Noi 04, 2011 6:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ac razbunarea este cea mai buna, mai rau iti faci tie cand te necajesti ac et gandesti al ea, in cele din urma iubirea nu este o afacere, pe viitor sa tii minte asta si sa nu mai faci aceeasi greseala, gaseste-ti o partenera care vrea sa stea cu tine pentru tine nu pentru banii tai, iar despre razbunare mai bine nu te mai gandi al ea, stai linistit ca totul se intoarce inapoi....
Sus
rodicap80
Vizitator

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2012 5:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razbunarea nu va rezolva nimic. Tot singur o sa fi si daca te razbuni sau nu.
Cel mai bun leac ar fi sa iti gasesti pe cineva, care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, nu pentru portofel.
Sus
b37dra

Data înscrierii: 12/Feb/2013

MesajTrimis: Mar Feb 12, 2013 3:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te macina gandul razbunarii si din cauza baniilor dar mai mult ca te a lasat cu buza fripta
Cand vei intalni o persoana care te va atrage si veti vi o pereche,prieteni nici nu o sa te mai intereseze de razbunare sau sa i faci in ciuda
Treci peste si o sa ti fie mai bine dar deschide ochii
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro