forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sti totul despre implanturi?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Sâni
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Sti totul despre implanturi?
Da
25%
 25%  [ 2 ]
Nu
75%
 75%  [ 6 ]
Voturi totale : 8

Autor Mesaj
Catalina
Site Admin

Data înscrierii: 26/Feb/2006

MesajTrimis: Dum Feb 26, 2006 5:58 pm    Titlul subiectului: Sti totul despre implanturi? Răspunde cu citat (quote)

Crezi ca ai toate informatiile cu privire la implanturi inainte de a lua o decizie?
Ai fost informata ca exista si riscuri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 30, 2007 10:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu nu prea sunt de acord cu implanturile, dar asta poate pentru ca nici nu am nevoie Very Happy , insa poate daca as avea nevoie nu as mai fi de acceasi parere. Oricum, cred ca daca cineva se hotaraste sa faca acest pas trebuie sa fie informat despre riscuri si despre ce urmari va putea avea
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 01, 2008 9:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu sunt de acord cu implanturile. Intotdeauna am avut sani mici si intr-adevar au fost momente in viata mea cand acest aspect mi-a creat nemultumiri. Dar acum ma accept asa cum sunt.
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 10:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dupa cum se vede din voturi, lumea nu stie totul despre implanturi, eu cunosc pe cineva care a facut si asta, a zis ca daca ar fi sa o ia de la capat nu ar mai face-o, insa acum se declara f multumita, nu poarta sutien niciodata si are si motiv. deci trageti singure concluzia!
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 10:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

exista si riscuri asa ca,cel mai bine e sa te accepti asa cum esti decat sa te trezesti cu surprize neplacute:(
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 11:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pt orice operatie exista si riscuri, si pt o banala operatie , mai ales pt o astfel de operatie... enuziasmul ne face sa nu ne gandim la urmari
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai ar trebuii sa o facem...sa mai si gandim
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ne-am gandii mereu la riscuri la ce am ajunge? Eu nu mananc nu stiu ce are E-uri, ca are grasimi... am renuntza la multe lucruri. Si pentru ce? Sa ne gandim tot timpul, daca imi indeplineam si eu dorinta mea... cum ar fi fost.. etc.
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 11:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in felul asta nu te-ai mai implica in nimic ca te gandesti ca exista riscuri...asta e viata..riscanta!!!
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 3:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si merita traita.
am vazut ca si nevasta lu` Viorel Lis vrea sa-si puna silicoane.
Sus
bad_girl

Data înscrierii: 28/Aug/2008
Locație: timisoara

MesajTrimis: Joi Aug 28, 2008 8:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca nu stim totul despre implanturi medicul ne poate explica si sfatui in aceasta privinta. Eu personal nu am avut niciodata sani grozavi dar dupa nasterea fiului meu au luat-o de tot in jos. De aceea imi doresc un implant nu pentru marirea lor,ci pentru a le da o forma frumoasa.
Am vazut multe emisiuni pe aceasta tema si toate femeile care au apelat la implantul mamar au avut dupa operatie o incredere in sine care nu exista inainte. De aceea oricare dintre noi e nemultumita de aspectul sanilor trebuie sa isi asume acest risc si sa incerce sa indrepte lucrul acesta.
Sus
danutza_ta2002

Data înscrierii: 30/Sep/2008

MesajTrimis: Mar Sep 30, 2008 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna fetelor, bad_girl chiar are dreptate si spun asta din propria experienta. Pana acum 1an m-am numarat printre persoanele nemultumite de sanii lor,pur si simplu ma simteam complexata cand vedeam o fata cu sani mari si am dorit sa fac ceva in acest sens, asa ca m-am pus binisor in fata calculatorului si am cautat clinici din Bucuresti care se ocupa cu asa ceva. Am gasit un site(www.mamarimplant.ro) dr. Calota, care mie personal mi-a atras atentia, nu prin design-ul siteului ci prin pozele pacientelor. Am sunat la clinica si am facut o programare. A2a zi cand trebuia sa merg la consultatie nu pot sa va spun ca nu am avut o oarecare teama in mine cand am intrat in cabinet, pentru ca pur si simplu nu stiam mare lucruri despre implanturi,stiam doar ca vreau sani mai mari si mai frumosi.a urmat discutia cu dr. Calota,care mi-a explicat toate riscurile(care pana la urma urmei nu sunt asa grave daca stii sa ai grija de tine)iar dupa 2zile am programat si operatia. Iata-ma acum,la un an dupa operatie, sigura pe mine, mandra de corpul meu. Nu regret nici macar o secunda ca am luat decizia de a ma opera.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Sâni Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro