forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Am nevoie si eu de mai multe pareri.
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Typhon

Data înscrierii: 09/Mai/2007

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2007 2:31 am    Titlul subiectului: Am nevoie si eu de mai multe pareri. Răspunde cu citat (quote)

Da is baiat, am gasit acest site cautand pe net raspunsuri la intrebarea mea care ma apasa de mult timp si pana acuma nu am gasit nici un raspuns clar asa ca sper ca voi (fetele) sa ma puteti ajuta in problema mea.
Am 24 de ani si am o relatie superba de 6 ani cu pretena mea, noi locuim inpreuna ea este cu un an mai mare decat mine. Problema este ca mie imi este frica ca nu cumva ea sa se gandeasca sa ma insele, motivul ar fi ca ea numai cu mine a facut-o si nu stiu poate din curozitate s-ar culca cu altul sa vada cum ii. Desi eu am intreabat-o direct ea mia spus ca nu ar face asta niciodata ca ii prea frica de ce iar putea faca tipul ala (nu prea am inteles) si ca ma iubeste prea mult. Chiar as vrea sa o cred dar ii .....greu.
Asa ca as vrea si eu sfaturi si pareri in privinta asta sper sa ma ajutati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andra123

Data înscrierii: 08/Mai/2007

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2007 11:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu iti pot spune decat ca si eu am fost cu un singur barbat,si pt nimic in lume nu mi-as putea imagina ca altul sa ma sarute macar,dar altceva...Acum depinde si de personalitatea,de principiile pe care le are iubitzica ta si mai ales de cat de mult te iubeste.Tu o cunosti mai bine,noi nu prea avem cum sa te ajutam Sad ...eu cred ca daca aveti o relatie frumoasa cum ai spus nu ar fi proasta sa dea cu piciorul pt o simpla curiozitate.Sunt si eu curioasa de o chestie Laughing ...tu ai inselat-o vreodata?sau ai fi in stare?
Sus
Alyce

Data înscrierii: 10/Mai/2007

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2007 6:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand tu spui singur k aveti o relatie superba...atunci de ce te indoiesti de prietena ta?cumva crezi k nu esti destul de barbat incat sa o faci fericita, de ce si-ar mai dori si altceva daca va intelegeti bine...?dar ai grija sa nu o intrb pe ea personal ce ai postat ai aici pt k atunci tu singur o faci curioasa si dornica de altceva...nu-i arata f mult k te temi de anumite chestii, de ex sa nu o pierzi pt k atunci simte k o sufoci , k esti prea insistent...dar oricum nu o sa stim niciodata ce este in sufletul unei persoane , asa k dak prietena ta ar vrea sa te insele ar putea-o face si fara sa-ti dai seama sau pur si simplu ti-ar spune verde in fata dar asta nu prea cred pt k noi oamenii(in general femeile) tindem sa ascundem adevarul, sa mintim persoana de langa noi ori din mila, ori din respect. Nu am de unde sa stiu ce ar face prietana ta pt k fiekre e cu mentalitatea lui dar cel putin am fost in situatia voastra si stiu ce am facut eu si mai exact...sunt cu un baiat de 4 ani (primul barbat din viata mea), la inceput frumos k in orice relatie, intervine monotonia , dorinta de ceva nou si se intampla pur si simplu. Am cunoscut intre timp un baiat cu o posibilitate finaciara mai mare (daca ma intelegi... Twisted Evil )dar nu am putut sa-l iubesc doar pt asta si m-am intors la prietenul meu kre stie de aceasta aventura si totusi m-a iertat pt k ma iubeste.Asta ma face sa-l iubesc si eu akm si sa-mi dau seama k baieti kre sa iubeasca cu adevarat rar intalnesti...asa k dak iti iubesti prietena ,,pastreaz-o '' dak nu ,, distreaza-te kt mai mult...sper ca nu te-am plictisit cu discursul meu asa k o sa inchei aici urandu-ti succes si multa iubire in rel voastra.
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Lun Mai 14, 2007 2:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uite,iti vorbeste cineva de-o seama cu a ta prietena.
parerea mea este ca gelozia te cam macina.
nu ti-o zic in nume de rau,nu sunt geloasa,dar pe care am auzit,mi-a spus ca de ea greu se scapa.si un gand firav ca o buba neagra tot iti da tarcoale prin minte:"si daca...".
ei bine,daca in 6 ani,nu ti-a dat vreun semn ca s-ar gandi la altul,imi e greu a crede ca va incepe de acu incolo.poate doar daca nu esti suficient de atent cu ea.cum cred ca-ti pasa de ea(altfel la 2:30 dimineata nu ai fi bantuit pe net cautand sfaturi),mi-e tare greu a crede ca ar vrea sa caute pe altul.
ai zis ca ii e frica de ce i-ar putea face altul.pai numai consecintele ar face-o sa-si ia gandul de la orice alt baiat.dar cel mai mult,cred ca iubirea,altfel n-ar fi stat 6 ani cu tine.
uite,si eu am incercat un singur barbat si,crede-ma,chiar nu ma mai tenteaza altul,asa ca o inteleg pe prietena ta.
nu o mai banui si continua sa te porti frumos cu ea si in continuare si vei vedea ca banuielile tale vor ramane niste...banuieli.
numai bine va urez amandorura!
Sus
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, si eu zic sa ai incredere in ea si sa va iubiti in continuare! sigur nu te inseala!
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 12:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic sa ai incredere in ea...Lipsa de incredere intr-o relatie nu face altceva decat sa distruga acea relatie...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Feb 23, 2008 1:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cel mai mult conteaza intr-o relatie comunicarea, daca tu vorbesti cu ea despre orice fleac, orice lucru cat de mic ar fi el, eu zic ca nu va aveea de ce sa te insele. Totul depinde cat de mare e iubirea dintre voi, de ceeea ce vreti unul de la celalalt si de ea. AM inteles ca tu o iubesti foarte mult si iti e frica sa nu o pierzi, nu o vei pierde atat timp cat e ceea mai importanta persoana pentru tine. Aratai asta in fiecare zi , surprinde-o si totul va fi bine.
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca incredere nu e nimic nu e...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Typhon, aceasi parere o am si despre tine. Ai deschis acest sub ca sa vezi ce si cum gandesc altii si ca pe tine nu te intereseaza acest sub, deci eu il consider inchis pana la o noua aparite a ta pe site.
Nu are rost sa spun ce gandesc, atat timp cat tu nu mai dai nici un replay.
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa este
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Vin Mar 21, 2008 12:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai mult ca sigur a vrut sa vedem ce gandim noi .mi se pare o prostie.nici macar nu pot comenta
Sus
simonacojan

Data înscrierii: 03/Mai/2008
Locație: bacau

MesajTrimis: Sâm Mai 03, 2008 3:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu sunt impreuna cu prietenul meu de 7 ani, suntem de aceeasi varsta, 24 de ani, nu locuim inca impreuna, si el a fost primul pentru mine, si iti spun sincer ca nu l-as insela, deoarece nu sunt curioasa cum ar fi cu altcineva, si il iubesc enorm de mult...iar pentru o clipa de placere, poate, nu as vrea sa-l pierd pe el...adica eu una nu l-as insela...iar tu trebuie sa ai incredere in prietena ta, ca altfel gandurile negre si teama ca o sa te insele, nu o sa faca bine relatiei voastre... Smile
Sus
danielamaco

Data înscrierii: 04/Mai/2008

MesajTrimis: Dum Mai 04, 2008 2:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca te gandesti tot timpul ca te inseala, o s-o faca pana la urma. eu zic sa mergi pe incredere si sa-ti traiesti viata cu bucurie, nu cu frica.
Sus
fluturasalb85

Data înscrierii: 18/Sep/2008

MesajTrimis: Mar Noi 18, 2008 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ia lucrurile asa cum vin si nu te mai gandi la ce "ar putea" sa faca.
Sus
pantoficustil

Data înscrierii: 12/Oct/2011

MesajTrimis: Dum Noi 06, 2011 6:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Depinde de persoana, eu daca as zice asa ceva sau daca as fi intro relatie asa de lunga cu siguranta nu as face asa ceva, nu cred ca ar fi in stare de asta, este posibil ca nesigurantele tele sa te streseze prea mult....daca ea ti-a zis ca nu ar face asa ceva, cred ca ar trebui sa o crezi, daca nu ti-a dat pana acum niciun motiv sa te indoi de ea....
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro