forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

VARICE PE SANI!!!!
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Sâni
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
girl_in_love

Data înscrierii: 04/Mai/2007

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2007 3:02 pm    Titlul subiectului: VARICE PE SANI!!!! Răspunde cu citat (quote)

help..am 19 ani..si am...varice pe sani...sunt disperata..am fost al medic dar nu mi-a zis nimik concret...cresterea sanilor prea rapid...si mi-a dat un unguent,Lioton Gel,..dar nu vad imbunatatiri..ce sa fac?ce sfaturi imi dati?ce as putea folosi..macar sa mai dipara aspectul ala nasol..sunt oribile...de jur-imprejurul aoreolei...la ambii sani...si vine vara si nu pot purta nimik care sa fie decoltat deloc...si cand ma gandesc ca aveam niste sani superbi...acum nu stiu cum sa ii mai acopar ca sa nu se vada....ce sfaturi imi dati?ce sa folosesc?tin sa mentionez ca nu am fost insarcinata sau ca nu sufar de alte boli care pot declansa aparitia varicelor Confused Question Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 8:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte grav mi se pare, incearca sa mergi la un control, poate ti se va recomanda ceva, si cred sigur ca iti va da ceva bun, nu mai asculta la toate reclamele de la TV, mergi la medic, e cel mai bine!
Si eu pot sa apun ca am niste mici vergeturi, dar nu e atat de grav, desi si acelea sunt destul de neplacute! Ai grija!
Sus
adelinne

Data înscrierii: 06/Ian/2008

MesajTrimis: Dum Ian 06, 2008 1:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intreaba un medic despre o interv chirg cu laser,eu ti-as recomanda-o dupa nastere.multa sanatate
Sus
khryss

Data înscrierii: 09/Mar/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 9:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e prima data cand aud de asa ceva... mi se pare ceva ciudat... mergi la un dermatolog si vezi ce-ti spune..
operatie cu laser... hmmm... depinde de cati bani dispui... si esti tanara.. ai slabit cumva mai mult .. pana sa-ti apara ?
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 4:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

girl_in_love - ai facut ceva cu problema aia ?
eu sper ca da si sper sa ne spui si noua... ca poate ne va folosi experienta ta
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nasol de tot....sper sa te vindeci
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai slabit cumva mult inainte de aparitia varicelor?
ai aflat macar cum le-ai dobandit?
vad ca a trecut un an de cand ai deschis sub, azi in ce stare sunt?
Sus
virtuala

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca din pacate nu mai este pe aici sa vb cu noi...sper sa-i fie bine
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate. Pana la o noua aparitie a ei pe site, eu declar acest sub inchis (pentru mine).
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 11:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

saraca..si are de-abia 19 ani..
Sus
virtuala

MesajTrimis: Mar Iul 15, 2008 10:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca nu mai intra sa vb cu ea ...
Sus
roxana.elena

Data înscrierii: 16/Iul/2008

MesajTrimis: Mar Noi 11, 2008 5:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

varice?pe sani? Rolling Eyes

Situate in majoritatea cazurilor la nivelul membrelor inferioare, varicele reprezinta dilatatii patologice si permanente ale venelor ce apartin sistemului venos superficial. Varicele au culoarea albastruie si se formeaza datorita unei insuficiente venoase.
Venele membrelor inferioare sunt prevazute cu valvule unidirectionale, care asigura circulatia singelui catre inima, de jos in sus. Daca aceste valvule isi pierd capacitatea de antireflux, venele se dilata si apar varicele.

Boala este mai frecventa la femei, 60% dintre acestea prezentind semne ale bolii, la virste cuprinse intre 20 si 50 ani. Ca orice alta afectiune, varicele sunt favorizate de factori de mediu sau care tin de stilul nostru de viata:

* O profesie care impune statul prelungit in picioare (profesori, vinzatori, frizeri, stomatologi etc.), efortul muscular intens si prelungit (halterofili), sau trepidatiile, caldura si umiditatea excesiva;
* Obezitatea - pe lângă plusul de greutate ce apasa asupra membrelor inferioare, prin tulburarile neuro-endocrine si metabolice pe care le implica, obezitatea adinceste leziunile peretelui venos;
* Sarcina prin cresterea presiunii intra-abdominale;
* Factorul genetic este prezent în peste 80% din cazuri..

-->ca varicele nu pot aparea pe sani..cred ca confunzi cu vergeturi..
Sus
ioanai

Data înscrierii: 26/Mai/2011

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2012 2:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

roxana.elena a scris:
varice?pe sani? Rolling Eyes

Situate in majoritatea cazurilor la nivelul membrelor inferioare, varicele reprezinta dilatatii patologice si permanente ale venelor ce apartin sistemului venos superficial. Varicele au culoarea albastruie si se formeaza datorita unei insuficiente venoase.
Venele membrelor inferioare sunt prevazute cu valvule unidirectionale, care asigura circulatia singelui catre inima, de jos in sus. Daca aceste valvule isi pierd capacitatea de antireflux, venele se dilata si apar varicele.

Boala este mai frecventa la femei, 60% dintre acestea prezentind semne ale bolii, la virste cuprinse intre 20 si 50 ani. Ca orice alta afectiune, varicele sunt favorizate de factori de mediu sau care tin de stilul nostru de viata:

* O profesie care impune statul prelungit in picioare (profesori, vinzatori, frizeri, stomatologi etc.), efortul muscular intens si prelungit (halterofili), sau trepidatiile, caldura si umiditatea excesiva;
* Obezitatea - pe lângă plusul de greutate ce apasa asupra membrelor inferioare, prin tulburarile neuro-endocrine si metabolice pe care le implica, obezitatea adinceste leziunile peretelui venos;
* Sarcina prin cresterea presiunii intra-abdominale;
* Factorul genetic este prezent în peste 80% din cazuri..

-->ca varicele nu pot aparea pe sani..cred ca confunzi cu vergeturi..

sunt vene mai puternic vizibile, ca si culoare, dar in niciun caz varice!
mult succes si gaseste un medic POTRIVIT pentru a discuta cu el.
Sus
ramonel

Data înscrierii: 24/Feb/2014

MesajTrimis: Joi Feb 27, 2014 4:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna, iti recomand sa consulti un medic! eu am pe picioare... Recent am adus pe lume o minunatie de copil, dar sarcina a lasat cateva urme asupra corpului meu. Vene subtiri, albastre si inestetice mi-au aparut pe picioare. Am mers la doctor si mi-a confirmat ceea ce banuiam, sufar de boala venoasa cronica. Am cautat si eu sfaturi pe internet si asa am ajuns la site-ul www.sanatatepascupas.ro care m-a ajutat foarte mult. Poti lua legatura cu un medic de aici. VI-l recomand si voua, cu siguranta va va fi folositor.
Sus
Klau

Data înscrierii: 26/Feb/2014

MesajTrimis: Joi Mar 06, 2014 11:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hello. Nici eu nu cred ca sunt varice, nu am auzit de asa ceva pe sani. Sunt probabil vergeturi sau vene inestetice. Trebuie sa consulti un chirurg estetician pentru problema ta! Pot sa ti-o recomand pe Silvia Stanculescu-Vasalos la Matamorphosis Center si Medicover! Eu am apelat la dansa pentru o augmentare mamara insa stiu ca avea multe paciente tinere mamici care apelau la dansa pentru refacerea sanilor si a abdomenului, abdominoplastie sau ceva de genul se numeste. Oricum, mi s-a parut foarte familiarizata cu astfel de cazuri.

Multa sanatate
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Sâni Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro