forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ce stiti despre epilarea cu laserul?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
aniela23

Data înscrierii: 31/Mar/2007

MesajTrimis: Mie Apr 11, 2007 6:33 pm    Titlul subiectului: Ce stiti despre epilarea cu laserul? Răspunde cu citat (quote)

Ajutati-ma ,daca stiti despre ce este vorba....vreau sa scap de niste fire de par care se incapataneaza sa creasca pe gat...de multe ori cresc pe sub piele si produc mici rani .Daca e cineva care a fost intr-un asemenea cabinet as vrea sa imi spuna si mie despre ce este vorba...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rasfatzata_iza

Data înscrierii: 21/Apr/2007

MesajTrimis: Sâm Apr 28, 2007 1:05 pm    Titlul subiectului: Re: Ce stiti despre epilarea cu laserul? Răspunde cu citat (quote)

aniela23 a scris:
Ajutati-ma ,daca stiti despre ce este vorba....vreau sa scap de niste fire de par care se incapataneaza sa creasca pe gat...de multe ori cresc pe sub piele si produc mici rani .Daca e cineva care a fost intr-un asemenea cabinet as vrea sa imi spuna si mie despre ce este vorba...

Shocked hey am auzit ca epilarea cu laserul trebuie facuta in mai multe etape,necesita mai multe sedinte,iar dak pretul pare mic la inceput poti ajunge sa platesti de zece ori mai mult!
Sus
girl_in_love

Data înscrierii: 04/Mai/2007

MesajTrimis: Vin Mai 04, 2007 3:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu e adevarat...epilarea cu laserul este intradevar mai scumpa si se taxeaza la cm patrat....dar se merita banii..si dupa uiti ca ai mai avut par in zonele nedorite..chiar se merita Wink
Sus
Alyce

Data înscrierii: 10/Mai/2007

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2007 6:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

girl_in_love a scris:
nu e adevarat...epilarea cu laserul este intradevar mai scumpa si se taxeaza la cm patrat....dar se merita banii..si dupa uiti ca ai mai avut par in zonele nedorite..chiar se merita Wink

poate ne dai si noua mai multe informatii daca stii ...adik km kt costa ,,cm patrat'' si unde am gasi un asemenea salon...ms
Sus
Lucia

Data înscrierii: 15/Sep/2007

MesajTrimis: Sâm Sep 15, 2007 1:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intrati pe coquette.ro si cititi acolo mai mult .. in plus epilarea cu laserul este dureroasa .. aveti si o lista de preturi .. sper sa va fie de folos !!
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 4:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a apelat vreuna dintre voi la asa ceva/ ca una e sa iti spuna cineva ca e dureros si adv poate sa fie altfel. Cineva a trecut asa ceva?
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 3:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu este definitiva si prezinta si riscuri...asta mi s-a spus si am renuntat sa o mai fac
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 13, 2008 7:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

care sunt riscurile pe care le-ai auzit. adica scrie cateva exemple ca sa intelegem mai bine. De la cine ai auzit de aceste riscuri?
Sus
diana-design

Data înscrierii: 16/Mar/2008

MesajTrimis: Mie Mar 19, 2008 3:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu despre riscuri, dar stiu si eu ca este impropriu numita definitiva. este de fapt de lunga durata, adica te tine vreo cativa ani, in functie si de organismul fiecareia. plus ca nu elimina 100% toate firele de par. nu cred ca merita atatia bani Rolling Eyes
Sus
desyre

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2008 6:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

newskin.ro

un site care o sa va fie de mare ajutor, va va raspunde la multe intrbari
Sus
Al1nutza

Data înscrierii: 04/Apr/2008
Locație: Torino

MesajTrimis: Mie Mai 14, 2008 10:45 am    Titlul subiectului: Buna la toata lumea! Răspunde cu citat (quote)

Epilarea cu laser este eficienta,poate chiar mai mult decat eficienta,doar ca e destul de scumpa,caci trebuie facuta in multe etape.Epilarea cu laser inseamna distrugerea radacinilor prin arsura.
Cum credeti ca se epileaza travestitii?sau cei care vor sa faca schimbare de sex??Apeleaza la epilarea cu laser.
Eu cunosc o persoana.care era barbat si a devenit femeie...si mi-a zis ca avea barba foarte deasa,iar daca vedeti acea pesoana acum,are tenul mai frumos ca al meu.
Noi tot mai avem un mic pufulet pe fata,dar acea pesoana nu mai are nimic,doar pe unele locuri ii mai apare un fir care il smulge.
Sus
roxana.elena

Data înscrierii: 16/Iul/2008

MesajTrimis: Mie Iul 16, 2008 3:23 pm    Titlul subiectului: 2 sugestii am si eu Răspunde cu citat (quote)

In primul rand bine am venit in comunitate Wink

Multumesc, multumesc!

Si eu eram disperata cu parul. In urma cu un an incepuse sa imi creasca mustata. Groaznic! Infiorator!

De atunci am inceput sa ma documentez. Am gasit o sumedenie de formule si creme "magice". Nu prea m-au convins.

Acu vreo 3 luni, in cautarile mele pe net am dat de 2 site-uri:

Unul care este plin de sfaturi utile in legatura cu epilarea definitiva. Am gasit articole despre tot ce ma interesa (articole despre epilare definitiva cu IPL, epilare definitiva cu laser, epilare definitiva prin electroliza) ca sa scap de mustata.

Si tot pe acel site au o reclama cu test gratuit pentru epilare definitiva cu ipl.

Am dat click si m-am inscris. Sint la a treia sedinta si mustata mea nu mai creste. Se mai vede un fir de par ici colo dar sint la a treia sedinta.

ca preturi am intrat pe situ respectiv, cel care are promotia asta, si m-am uita si am comparat cu celelalte clinici din bucuresti.

Preturi cam cu vrei 30 la suta mai mici. O sedinta este vreo 50 euro (in medie) in functie de zona tratata

Succes si poate ne intilnim pe la tratamente
Sus
Andrada2008

Data înscrierii: 30/Sep/2008

MesajTrimis: Mie Oct 08, 2008 10:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna fetelor,si eu am apelat la epilarea definitiva pentru picioare,inghinal,axile,fata si sunt f multumita de rezultat. am facut cele 5sedinte de care este nevoie iar acum sunt la sedintele de intretinere. SI nu este exagerat de scumpa cum spune toata lumea,nu stiu la celelalte clinici cum este dar stiu ca la clinica unde ma duc eu nu se plateste pe cm ci pe zona pe care doresti sa o tratezi,pretul este fix,adica nu iti creste de la o sedinta la alta asa cum am citit pe forum,iar efecte secundare la mine chiar nu au fost. Mult succes daca va hotarati sa alegeti epilarea definitiva.Va las si site-ul clinicii poate va va fi de folos...www.epilaredefinitiva.com
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Oct 16, 2008 11:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai fetelor...epilarea definitiva NU ESTE DEFINITIVA...asa ca de de sa te mai agiti si sa te expui riscurilor laserului???
Sus
helen10
Vizitator

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 3:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

epilarea cu laserul nu este definitiva, costa o gramada de bani(sute si sute de euro) si risti sa te arda aia la saloane de te iau dracii! eu am ramas cu cicatrice pe picior de la o sedinta d-asta si tot trebuie sa ma epilez periodic. il rareste, nu-l elimina. eu m-am resemnat cu faptul ca sunt femeie si toata viata voi avea grija parului si a epilarii, n-ai cum sa scapi de tot;)
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea feței Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro