forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Am procedat bine ca l-am parasit?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
somnorica
Vizitator

MesajTrimis: Mar Apr 04, 2006 12:34 pm    Titlul subiectului: Am procedat bine ca l-am parasit? Răspunde cu citat (quote)

Buna fetelor! Am nevoie de un sfat de la voi.
Am 34 de ani si mi-am parasit sotul cu care eram casatorita de 6 ani deoarece nu-mi iubea copilul si mereu imi facea si îi facea zile grele.
Nici nu stiu ce sa mai fac acum... mi-e greu si fara sot (pe care il iubesc foarte mult)... mi-ar fi si mai greu fara copil...
Voi ce ati fi facut in locul meu?
Sus
maya
Vizitator

MesajTrimis: Mie Apr 05, 2006 7:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut somnorica!
Nu era si copilul lui?
Oricum ai facut foarte bine ca l-ai parasit! Nu este o atitudine matura din partea lui.
Parerea mea: UITA-L!
Sus
suciu_adela_liliana
Vizitator

MesajTrimis: Sâm Apr 08, 2006 1:20 am    Titlul subiectului: ade Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine ca l-ai parasit si inearca cat de repede sa iti cauti altul sa il uiti.Nu pot sa iti distrugo sanateata pentru un barbat ca trebuie sa iti cresti copilul.Gandeste-te numai la tine si traieste-ti viata
Sus
cgrecu@gmail.com
Vizitator

MesajTrimis: Sâm Apr 08, 2006 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu cred ca vrei sa-ti imaginezi viata fara copilul tau!
De barbati e plina lumea si ,daca vrei neaparat , sigur vei gasi altul !
Copilul are nevoie de tine si mai mult ca sigur si tu de el chiar daca
nu-ti dai seama. Daca nu te-a acceptat cu tot ce ai, inclusiv copilul,
inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat si atunci de ce sa suferi dupa el.
Uita-l si , daca poti, iarta-l si o sa-ti fie mult mai bine. E superb cand iti
devine indiferent! Crede-ma ca stiu ce spun!
Sus
emavidaloka@yahoo.com
Vizitator

MesajTrimis: Dum Mai 07, 2006 1:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai facut mai mult decat bine ca l-ai parasit.bine ca ai avut puterea asta si ca n-ai mai acceptat sa va faca viata un calvar tie si copilului.parerea mea este ca decat cu un asa om alaturi,mai bine lipsa.spui ca inca il iubesti.eu te intreb -ce ai putea sa iubesti la un asemenea om?fruntea sus,viata merge mai departe.fii tare,si iti urez sa ai o viata fericita de acum incolo.
Sus
vickyiony

Data înscrierii: 10/Ian/2007

MesajTrimis: Joi Ian 11, 2007 12:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Garantat e mult mai bn ca l-ai parasit pun pariu ca te simti mult mai linistita (chiar dak tu te lupti cu tine insuti si te gandesti ca ai un copil , o varsta si ca te vei descurca mult mai greu decat inaite si in sufletul tau vrei sa te impaci cu el ) dar dak esti curajoasa si ai puterea sa lupti pt dreptul tau la o viata fericita atunci ramai la hotararea pe care ai luat-o acum (nu da inapoi caci vei suferii mult mai rau ) ! Nu te mai gandii la trecut ci priveste in viitor ...ofera-ti tie si copilului tau un dar foarte rar :bucuria de a traii impreuna caci sunteti legatii pt totdeauna orice ar fi. MULT NOROC SI AI INCREDERE IN TINE .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dr_psy

Data înscrierii: 15/Feb/2007
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2007 6:48 pm    Titlul subiectului: Drumul spre iad e pavat cu "intentii bune". Răspunde cu citat (quote)

Asa ca nu voi raspunde.
Orice hotarare iei in viata e bine sa nu o regreti. Oricum, nimeni nu poate face nimic. A, daca in hotararea luata a fost influenta cuiva din afara, atunci e grav! Daca ai hotarat singur, n'ai ce regreta, n'ai ce intreba. Sa fii sanatos si lupta in continuare!
Sus
mihaeluca80

Data înscrierii: 27/Feb/2007
Locație: iasi

MesajTrimis: Mar Feb 27, 2007 9:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alegerile de acst tip sunt o capcana fiindca indiferent ce alegi este rau. Mai devreme sau mai tarziu, inconstient sau nu iti vei pedepsi copilul pentru aceasta alegere si asta in forme subtile pentru ca evident constientientul va refuza sa admita acest lucru. Exista foarte multe riscuri si nu sunt in mod categoric mai mici decat cele asumate de tine si de copil prin alegerea de a fi ramas cu el. Depinde foarte mult de starea ta si de foarte multi factori. Acum e mai putin important ce as fi facut eu sau altcineva fiindca fiecare suntem diferiti si ceea ce functioneaza pentru mine nu functioneaza si pentru tine. Important este ce faci TU acum, in ce fel te adaptezi situatiei si cu ce costuri atat pentru tine cat si pentru copil
Sus
Simoniqe26

Data înscrierii: 01/Mar/2007

MesajTrimis: Joi Mar 01, 2007 8:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna somnorica! iti spun din experienta ,ca e groaznic sa traiesti cu un tata care nu te iubeste, eu am suferit f mult din cauza tatalui meu vitreg care nu ma iubea deloc, si am ramas cu sechele din cauza lui, eu cred ca ai facut f bine, cine te iubeste cu adevarat iti va iubi si copilul pt ca si el face parte din tine .
Sus
ro

Data înscrierii: 24/Mar/2007

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2007 3:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca va facea la amandoi zile grele,cred ca e mai bine ca te-ai descotorosit de el.
e adevarat,un copil are nevoie de ambii parinti,dar in vcazul tau,unul l-ar face mai fericit decat doi. Wink
Sus
Andra123

Data înscrierii: 08/Mai/2007

MesajTrimis: Mie Mai 09, 2007 11:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai facut f bine ca l-ai parasit.Un barbat nu merita sacrificii!!!Cu atat mai putin cu cat este vb de propiul tau copil.Sincer ma mir ca ai mai stat pe ganduri daca este bine sau nu ceea ce ai facut...in fine,esti mama,deci trebuie sa stii ca copilul tau este mai presus de orice.Eu una daca as avea un copil si sotul/iubitul meu s-ar purta urat cu el,din prima zii i-as da un sut.Asa ca nu te mai gandii...fii mandra de tine si ai grija de copilasul tau. Wink
Sus
carmella

Data înscrierii: 24/Aug/2007

MesajTrimis: Vin Aug 24, 2007 6:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Andra123 a scris:
Ai facut f bine ca l-ai parasit.Un barbat nu merita sacrificii!!!Cu atat mai putin cu cat este vb de propiul tau copil.Sincer ma mir ca ai mai stat pe ganduri daca este bine sau nu ceea ce ai facut...in fine,esti mama,deci trebuie sa stii ca copilul tau este mai presus de orice.Eu una daca as avea un copil si sotul/iubitul meu s-ar purta urat cu el,din prima zii i-as da un sut.Asa ca nu te mai gandii...fii mandra de tine si ai grija de copilasul tau. Wink

Cred ca e mai corect sa spui ca nu merita sacrificii un om care te pune sa alegi, intr-un fel sau altul, intre el si copilul tau! Orice om merita sacrificii in masura in care si el stie sa faca sacrificii. Eu cred ca ai ales foarte bine. In timp o sa mai apara alti barbati, dar copilul... E copilul tau... E altceva...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Sâm Feb 23, 2008 3:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ufff e greu.. prietenul meu mereu imi spune ca el nu ar sta nicidata cu o persoana care are deja un copil. El stie ca nu ar putea sa il iubeasca pe acel copil asa cum merita. Ai facut bine, esti tanara si din cauza asta tie asa de greu. Sper sa iti gasesti putea pt a trece mai departe si de ati creste copilul singura.. sau alaturi de un barbat care sa va iubesca.
tine-ne la curent cu deciziile tale
Sus
c-tina

Data înscrierii: 07/Mar/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 10:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

trebuie sa ai o inima mare ca sa accepti o femeie cu un copil, mai ales dupa tot ceea ce vezi la tv... copii care-si bat parintzii... si sunt copii lor.. dar unul infiat / adoptat...
copilu` isi va iubi tatal natural mereu.. mai ales daca a avut timp sa creasca ceva timp langa el.. si mai ales daca nu a fost amestecat in problemele dintre el si mama lui... niciodata nu va intelege de ce s-au despartit si pe tatal vitreg l-ar privii ca un intrus

Eu cred ca e bine ca nu mai stai cu el... i-ar face un mare rau si nu l-ai observa acum, doar dupa o perioada destul de mare, de lunga.
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2008 11:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

raul trebuie taiat de la radacina si fara sa privesti inapoi. Fara sa te mai gandesti ,dar daca as mai fi suportat o per, poate s-ar fi schimbat... L-ai parasit ok. punct. din aceea zi incepe o noua per pt tine si pt copilul tau.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Viața în doi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro