forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ingrijirea unghiilor
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea mâinilor
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Oana
Vizitator

MesajTrimis: Mie Mar 29, 2006 10:15 am    Titlul subiectului: Ingrijirea unghiilor Răspunde cu citat (quote)

Ma puteti ajuta cu un sfat? Am unghiile tari, dar se exfoliaza destul de repede. Pe deasupra imi cresc f.greu. Ce-mi recomandati?
Sus
Catalina
Site Admin

Data înscrierii: 26/Feb/2006

MesajTrimis: Joi Mai 11, 2006 11:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.topfeminin.ro/frumusete/ingrijirea+corpului/ingrijirea+unghiilor

Bafta multa!
pupici Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Oana

Data înscrierii: 21/Noi/2006
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 16, 2007 11:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

merci, esti draguta! Wink
Sus
Oana

MesajTrimis: Vin Apr 13, 2007 1:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sa va spun acum ceva tare, cum va ziceam nu imi pot tine unghiile mari ca se exfoliaza sau cine stie ce se intampla; acum am un serviciu unde nu prea e indicat sa am unghiile mari, si.....surpriza, imi cresc unghiile! Asta datorita sfaturilor voastre sigur Laughing
Sus
DANA

Data înscrierii: 14/Aug/2007

MesajTrimis: Mar Aug 14, 2007 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca sa le ti in ulei de ricin caldut.asta am auzit si eu inca nu am incercat-o. Very Happy
Sus
adelina_luciana

Data înscrierii: 29/Sep/2007
Locație: brasov

MesajTrimis: Sâm Sep 29, 2007 4:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DANA a scris:
Incearca sa le ti in ulei de ricin caldut.asta am auzit si eu inca nu am incercat-o. Very Happy

eu stiam de uleiul de masline caldut......uleiul de ricin e pt cresterea parului Confused din cate stiu eu.....
daca problemele cu exfolierea persista poate ar trebui sa incerci si ceva produse din comert....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Oana

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aha, ok, o sa mai incerc cu uleiurile astea, dar sincer nu prea imi aduc aminte mereu sa incalzesc ulei si sa imi tin unghiile in el....cred ca va inchipuiti ca e cam greu, dar daca trebuie, trebuie dom'le
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 08, 2008 12:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exfolierea unghiilor inseamna lipsa de calciu in organism. poate nu ti-ar strica si niste vitamine...
Sus
virtuala

Data înscrierii: 13/Mar/2008

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 2:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

corect...
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 9:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lipsa de vitamine, dar treb sa iti faci o serie de anlize si sa vezi ce vitamine (sau minerale) iti lipsesc.. poate tu zici ca ai nevoie de complexul de vit B si sa nu fie asa de fapt.
Sus
georgika:)

Data înscrierii: 03/Mai/2008

MesajTrimis: Mar Mai 06, 2008 10:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exfolierea nu este datorata doar lipsei de vitamine.Vitaminele le iei din fructe,lactate in fine tre sa mananci sanatos ceea ce pt noi nu este asa ceva foarte simplu,ex esti la munca,iti este foame mai bine te duci lla fast-food si iei un gamburger decat sa iei o fructa sau altceva Confused
eu cred ca pt exfoliere este bun uleiul de ricin(ajuta la cresterea parului daca este dat pe par,daca il bei este un laxativ,daca te dai cu el pe unghii cresc si ele,este bun si pt gene-ajuta tot la cresterea lor dar atentie sa nu va intre in ochi)amestecat cu vitamina a.
Sus
vandana

Data înscrierii: 12/Mar/2009

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 12:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am auzit asta : Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi.
Sus
vandana

Data înscrierii: 12/Mar/2009

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 12:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu fac nail art de un an si intre timp am incercat tot felul de chestii
eu am avut alta problema , aveam unghiile moi si am folosit un lac de unghii profesional care ma ajutat foarte mult
Sus
mititik039
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Produse cosmetice AVON pentru machiaj, ingrijirea tenului, corpului, parfumuri si bijuterii. Pentru comenzi sau informatii despre produse accesati http://cosmeticsavon.wordpress.com/

Inscriem si persoane care doresc sa devina Reprezentanti Avon.
Produsele din site sunt direct de la reprezentanta AVON luate si prezinta garantii.

Livrarea la domiciliu, iar pentru comenzi mai mari sunt si reduceri si puncte de fidelitate pentru clienti.
Sus
adelina1234

Data înscrierii: 07/Iul/2011
Locație: hunedoara

MesajTrimis: Joi Iul 07, 2011 11:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna fetelor,am avut si eu aceeiasi problema si de un an imi pun unghii cu acryl si din cand in cand mai fac o pauza,sa le las sa respire,si nu se mai exfoliaza,e simplu si nu necesita lampa uv care e destul de scumpa daca doar pt interes personal este folosita ,produsele care le folosesc gasiti pe lincku de la semnatura mea si sincer va zic ca sunt bune si in plus primesc si discounturi mari si cadouri ,daca ati incercat si voi produsele spuneti-mi parerea voastra,:*
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea mâinilor Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro