forumforumfelicitarihoroscop

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Unghii mai tari
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea mâinilor
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Monna
Vizitator

MesajTrimis: Dum Mar 26, 2006 12:26 pm    Titlul subiectului: Unghii mai tari Răspunde cu citat (quote)

M-ar interesa o solutie rapida si care sa dea si rezultate, pentru a nu mai avea unghiile exfoliate si super moi.
Sus
Corinanyc

Data înscrierii: 30/Mar/2006
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin Mar 31, 2006 8:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand timpul iti permite si de preferat ar fi seara inainte de culcare sa pui pe o discheta demachianta putin ulei de ricin si cu cateva picaturi pe lamaie si foloseste acest tratament ptr o perioada mai indelungata si vei obtine rezultate foarte bune.
Te pup.
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe corinanyc2002@yahoo.com
Cu stima si respect,
Corina,cosmeticiana de la Salonul Creative Hair
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 10:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am auzit ca si ulei de masline face adevarate minuni. Totusi lipsa de tarie a unghiilor are alte cauze mai profunde (de exemplu lipsa de calciu). ai putea sa faci niste analize si sa compensezi cu niste vitamine.
Sus
desyre

Data înscrierii: 23/Feb/2008
Locație: pitesti

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o prietena dea mea foloseste o chestie de la AVON, ei ii merge super bine cu chestia aia, daca vrei o intreb
Sus
durusoctavia

Data înscrierii: 06/Mar/2007
Locație: Zalau

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 11:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am folosit si eu chestia aia de la avon. La mine nu a dat rezultate. Sad
Sus
desyre

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 4:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma gandeam eu ca nu functioneaza la toata lumea, tipa asta mi-a cerut un catalog de curand de la avon pt a-si comanda asa ceva ca nu mai avea...
ma gandeam acum .. poate ai lipsa de calciu sau de ceva asemanator, pt ca exfolierea asta este determinata de o cauza si mai bine elimini cauza.. nu efectul
Sus
krmen21

Data înscrierii: 03/Mar/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Lun Mar 03, 2008 10:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

folositi mereu oja si veti vedea ca,cu timpul se vor intari.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Lun Mar 03, 2008 10:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aaaa.si luati calciu!
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 12:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

krmen21 - sa iei calciu.. asa fara sa ai nevoie de el, nu sunt de acord
Corpul ns are nevoie de o cantitate de claciu si daca el o ora.. ii poate face rau... asa cum scaderiel de calciu neafecteaza si surplusul de calciu, da.

Oja nu le intareste, ni se pare noua asta, pt ca o avem pe unghii si e groasa ,,,dar dupa ce o dai jos vezi ca totul e ca la inceput.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 4:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu,acum depinde si de fiecare persoana in parte.nu toata lumea reactioneaza la fel.mie imi merge bine cu calciu,dar nu iau mereu.am perioada.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 5:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ti-am spus ca nu sunt de acord... si asta pt ca lucrez intr-un spital si am vazut destule pe acolo. Nici un exces nu e bun si mai ales daca tu nu ai nevoie de calciu... dar sunt curioasa .. de unde stii chestia asta cu calciu ? de o cunostiintza .. ruda,, presa... ?
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 10:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chestia cu calciu o stiu de cand e lumea.nu e nimic rau in asta.dar,repet,nu trebuie sa faci asta in mod constant si pe o perioada lunga.
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mar Mar 04, 2008 10:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in plus,calciul e bun pt mai multe afectiuni,nu numai pt unghii.
Sus
desyre

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce alte afectiuni?
Sus
krmen21

MesajTrimis: Mie Mar 05, 2008 12:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

caderea parului,anemia..etc
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TopFeminin.ro -> Îngrijirea mâinilor Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
TopFeminin.ro